انسان، طبیعت، محیط زیست

این وبلاگ سعی دارد با دادن اگاهی های لازم برای حفظ محیط زیست تلاش کند.

چرا نباید حیوانات رادر خانه نگه داشت؟

دلیل اول. این حیوانات مستقیم از حیات وحش گرفته میشوند پس جمعیتشان در خانه هایشان یا همان محیط طبیعی کم میشود و زنجیره غذایی و تعادل محیط برهم میخورد.

دلیل دوم. این حیوانات مستقیم از حیات وحش به خانه ما می ایند وناقل بیماری های خطرناک هم چون ابولا  انگل ها و ویروس های خطرناک وکشنده اند.( حضور میمون رزوس ماکاک در ایران بسیار خطرناک است زیرا دارای بیماری های ویروسی است وبرخی از ان ها غیر قابل درمان اند).

دلیل سوم. مردم طرز نگهداری و غذا دادن به انها را نمیدانند و موجب مرگ حیوان میشوند.(بسیاری از پرندگان خزندگان و ماهی ها از این موضوع لطمه میبینند).

دلیل چهارم. بسیاری از افراد با حیوانات ارتباطات روانی و فیزیکی غیر معمول ایجاد میکنند که به سلامت روانشان اسیب میزند.

دلیل پنجم. با تمام این کارها که در اکثر ان ها حیوان لطمه میبیند ما موجب مرگ و انقراض ان ها میشویم.

اگر حیوانی بومی و یاغیر بومی را خریداری کردیم چگونه حیوان را ازاد کنیم؟

اینجانب خواهشمندم هر حیوانی را در هر محیطی رها نکنید این موضوع دقیقا مثل این میماند که شمارا(ببخشید شمارا مثال میزنم) در محیطی غریب رها کنند ان وقت چه طور میخواهید با سایر مردم ارتباط برقرار کنید یا غذا تهیه کنید بهترین کار سپردن حیوان به سازمان های ذی ربط همچون محیط زیست و یا باغ وحش هاست.

پس به خاطرخودتان و بچه هایتان هم شده میمون توله شیر انواع مار وماهی غیر بومی ویا بومی و همچنین پرندگان و جوندگان را در منزل نگه ندارید. همان مرغ و خروس و کبوتر(کفتر) برای خانه ها خوب اند(البته اگر ازار نبینند) در ضمن در محیط شهری نگهداری ان ها کار درستی نیست!

خوب است بدانیم بعد از شکار وتخریب زیستگاه مهم ترین عامل انقراض قاچاق حیوانات است.

جالب است بدانید در برخی مناطق افراد سود جو دست به خرید و فروش حیواناتی هم چون مارپیتون توله شیر گرگ کفتار (من در مشهد توله پلنگ هم دیده ام که به قیمت 3میلیون فروخته میشد!) پرندگان شکاری چون بحری بالابان شاهین انواع عقاب ها انواع دوزیستان وخزندگان و پرندگان نادر دست میزنند و مسولین هم در مقابل تنها سکوت میکنند.

مستند فیلی در اتاق نشیمن را از دست ندهید.

 

 

 

نوشته شده در سه‌شنبه ۳٠ دی ۱۳٩۳ساعت ٥:٢۸ ‎ب.ظ توسط علی اماده| نظرات ()      قالب ساز آنلاین