انسان، طبیعت، محیط زیست

این وبلاگ سعی دارد با دادن اگاهی های لازم برای حفظ محیط زیست تلاش کند.

در این بخش به پاسخگویی سوالات مپردازیم شما هم میتوانید سوالاتتان را از بخش نظرات به ما انتقال دهید.(پاسخ به سوالاتی که جواب مفصل تری دارند به صورت پستی جداگانه به نمایش در خواهد آمد)

1.آیا شواهدی مبنی بر وجود ارتباطات جنسی در گاوهای نردر گاو داری ها وجود دارد؟

با پرس و جوهای شخصی از چند گاوداری صاحبان آنها چنین ادعایی را رد کردند.

اما آیا ممکن است چنین اتفاقی در گاوداری ها رخ بدهد؟

 خبردار شدیم که متاسفانه گاوهای نر را به صورت عقیم یا نابارور نگه داری میکنند که در اینصورت بسیاری از گاو های نر نمیتوانند کنش های جنسی داشته باشند.

  البته جواب این سوال هم بله است وهم خیر زیرا معمولا حیوانات از این کار جلوگیری میکنند ولی با شرایط سخت نگهداری گاوها در گاوداری ها که فشارهای عصبی وفیزیکی زیادی به حیوان وارد میکند به اضافه ی اینکه معمولا بخش گاوهای نر را از بخش ماده ها جدا میکنند و برای کیفیت گوشت بهتر هورمون تستسترون به آنها تزریق میکنند ممکن است همه ی این عوامل موجب بروز همجنسگرایی در این حیوانات شود چرا که این مکان ها از شرایط استاندارد طبیعت خارج شده اند و میتوان دخالت مستقیم انسان را در این موضوع از عوامل مشکل ساز دانست.

2. آیا میتوان از عبارت همجنس گرایی در حیوانات استفاده کرد؟

همان طور که در مطلبی با همین موضوع در پایین  توضیح داده ام به دلیل اینکه ما از تخیل جنسی در حیوانات خبر نداریم و نمیدانیم ایا این رفتارها در جهت لذت جنسی هستند یا برای تحکیم روابط اجتماعی، تنها میتوانیم آن ها را رفتار اجتماعی قلم داد کنیم و این عبارت را برای آن ها به کار نمیبریم.

3.به دلیل شباهت همستر ها به موش ها آیا از لحاظ علمی این دو با یکدیگر رابطه ای دارند؟

دلیل این شباهت که بین موش ها و همسترها وجود دارد این است که هردو جونده اند ودر طبیعت تقریبا مشابهی زندگی میکنند. اما از لحاظ فیزیولوژیکی هرکدام تفاوت های اساسی باهم دارند که باعث میشود هرکدام به نحوه خاصی فرگشت یابند( تکامل پیداکنند) و در خانواده های مجزا دسته بندی شوند.

بعضی از این تفاوت ها: همسترها معده ی دوقسمتی و دندان های کوچک دارند ولی موشهای صحرایی و موش های خانگی و... دندان هایی بزرگ ومعده ای تک قسمتی دارند.

برای مثال خانواده همستر های طلایی برانت Cericetidae است که به آن خانواده همسترها و ول ها میگویند.(ول نام حیوانی از این خانواده است)

حیواناتی مثل جربیل هندی یا موش خانگی در خانواده موش ها به نام Muridea یافت میشوند. 
این دو حیوان با یکدیگر رابطه ی خاصی از لحاظ ژنتیکی ندارند و در دو خانواده ی مجزا طبقه بندی میشوند.

 

نوشته شده در سه‌شنبه ٢۸ امرداد ۱۳٩۳ساعت ۱۱:٥٩ ‎ب.ظ توسط علی اماده| نظرات ()      قالب ساز آنلاین