انسان، طبیعت، محیط زیست

این وبلاگ سعی دارد با دادن اگاهی های لازم برای حفظ محیط زیست تلاش کند.

براساس اعلام مدیر کل دفتر مخاطرات زمین شناسی ایران  تهران بیش ترین نرخ فرونشست در سطح جهانی را دارد دکتر محمد جواد بلورچی اعلام کرده نرخ فعلی فرونشست دشت تهران سالانه 36 سانتی متر است. او علت این بدیده را عدم مدیریت صحیح در بهره برداری از منابع اب زیر زمینی عنوان کرد دکتر بلورچی در این باره توضیح میدهد ((پدیده ی فرونشست غیر قابل برگشت است ونابودی سفره های اب زیر زمینی را دربردارد)).

ایشان به این  نکته نیزاشاره کردند که 300دشت اصلی ایران  نیز با پدیده ی فرونشست در گیر هستند. به نظر این جانب این زنگ خطری جدی برای سفره های اب زیر زیر زمینی است.  وی ادامه میدهد ومیگوید در تهران مناطق 17،18، 19 شهرداری تهران واسلام شهر وچهار دانگه  بیشترین نرخ فرونشست را در تهران دارند وا ز عواقب ان می توان به ازبین رفتن سفره های اب زیر زمینی والبته بالا بردن ریسک زمین لرزه وفرورانش را افزایش میدهد قابل ذکر است که این تحقیقات در سال 1385 انجام گرفته و امار جدیدی از این واقعه در سال های اخیر منتشر نشده است. 

این مطلب به درخواست جناب راوی از ارشیو وبلاگ بروز رسانی شده شما هم میتوانید برای اطلاعات بیش تر درمورد موضوعات مورد نظرتان با ما در تماس باشید.

نوشته شده در یکشنبه ۱٦ شهریور ۱۳٩۳ساعت ٢:۳٤ ‎ق.ظ توسط علی اماده| نظرات ()      قالب ساز آنلاین