انگلستان سومین کشور آلوده ی اروپا !

آیا فکر می کنید انگلیس شهر تمیزی است !! ایا اعدای بشر دوستانه ی انها را باور دارید ... بهتره که بدانید انگلیس سومین کشور الوده اروپا است.

به گزارش آژانس محیط زیست اروپا،‌ انگلیس به لحاظ آلودگی هوا رتبه سوم را در این قاره دارد و این آلودگی سالانه هزینه‌ای معادل 149 میلیارد پوند بر اتحادیه اروپا تحمیل می‌کند.

به گزارش صدای طبیعت، انگلیس از 50 نیروگاه برق و کارخانه‌ آلاینده هوا در کل اروپا، 10 کارخانه را در اختیار دارد که همین موضوع موجب افزایش هزینه‌های سلامت عمومی در این کشور و آلودگی‌های بیشتر محیطی در انگلیس نسبت به کشورهای دیگر اروپایی پس از آلمان و لهستان شده است. نیروگاه «درکس» در نزدیکی شهر «سلبی» در «یورک‌شایر» انگلیس رتبه پنجم را در ایجاد آلودگی هوا در اروپا و تهدید سلامت انسان و محیط زیست دارد. آمارهای اخیر در آژانس محیط زیست اروپا نشان می‌دهد که نیروگاه‌های برق و کارخانجات صنعتی برای خدمات سلامت و اقتصاد انگلیس سالانه بیش از 10 میلیارد پوند هزینه به همراه داشته است.

به گزارش صدای طبیعت به نقل از گاردین، از 14 هزار کارخانه بزرگ صنعتی در 27 کشور اروپایی، نیروگاه درکس در شهر سلبی و نیروگاه «لانگنت» در اسکاتلند به ترتیب رتبه‌های پنجم و دهم را در ایجاد آلودگی‌های محیطی در سال‌های 2008 تا 2012 داشته‌اند. بنابر محاسبات آلودگی هوای ناشی از نیروگاه «درکس» 2.7 تا 6.34 میلیارد پوند و آلودگی نیروگاه لانگنت هزینه‌ای برابر با 1.8 تا 4.56 میلیارد پوند را بر اقتصاد انگلیس تحمیل می‌کند.

از 30 منبع بزرگ آلاینده‌ های هوا در اروپا، هشت مورد در آلمان، شش مورد در لهستان، چهار مورد در رومانی و سه مورد به طور جداگانه در بلغارستان و انگلیس وجود دارند و نیمی از هزینه‌های سلامت و محیط زیست حاصل تنها یک درصد از این آلودگی‌های صنعتی هستند.

کارشناسان می گویند: هزینه‌های بوجود آمده در حوزه محیط زیست و سلامت عمومی تنها ناشی از کارخانه‌ها و بخش صنعت نیست بلکه سوخت بنزین خودروها نیز در این میان نقش چشمگیر دارد. در واقع این آلودگی‌ها منجر به مرگ‌های زودرس،‌ مشکلات سلامت و بروز انواع بیماری‌ها به دنبال ترافیک و آلودگی‌های صنعتی می‌شود و همچنین آلودگی آب و خاک را نیز به همراه دارد.

بنابر این گزارش‌ها از سال 2008 تاکنون هزینه آلودگی در انگلیس بین 31 تا 99 میلیارد پوند بوده است.

آژانس محیط زیست اروپا در گزارشی  اعلام کرده است: اگرچه صنعت و تولید انرژی‌های مختلف از جمله برق در کارخانجات مختلف به سود انسانهاست اما تکنولوژی‌های به کار رفته در این کارخانه‌ها، هزینه‌های پنهانی را برای سلامت بشر و محیط زیست به همراه داشته است. در کنار صنایع، حمل و نقل و کشاورزی نیز در کاهش کیفیت شرایط اقلیمی نقش دارند.

بر اساس این گزارش هزینه‌های اقتصادی ناشی از آلودگی هوا طی پنج سال گذشته، کاهش بسیار اندکی داشته است. کاهش آلودگی هوا در واقع به دنبال تصویب قوانین سختگیرانه‌تر،‌ افزایش کارآیی کارخانه‌ها و ماشین آلات بوجود خواهد آمد. این آژانس همچنین هشدار داده است که مجموع هزینه‌های واقعی سلامت و محیط زیست بوجود آمده ناشی از آلاینده‌های مختلف صنعتی از حمل و نقل گرفته تا آلودگی خانه‌ها، بیشتر از میزان اعلام شده است.

/ 6 نظر / 17 بازدید
Deltang

مرسی از اطلاعات خوبتون.

یــــــاســـــــــ

سلام.واقعا[سوال] خیلی تعجب کردم. اینجوری که پیش می ره باید دست شهردار رو ببوسیم[چشمک]

زهرامهدوی فر

یادمه یه روزی داشتیم تو راهنمایی سرکلاس درس میخوندیم..همه معلما میگفتن تو کشورهای پیشرفته خبری از آلودگی نیس..این کشورایی مثه کشورما که جهان سومیم داریم اوزونو نابود میکنیم اونا که خیلی فکرن..مابیفکریم.. مثالشونم انگلستان بود.. اما حالاچی؟با این متنی که خوندم....واقعن متاسفم..چه چیزایی تو مدارس گفته میشه بدون اطلاعات.. البته قبول دارم که تمیز تر کشور ماس که

کلکیانو

جالب بود من فکر میکردم بخاطر بارندگی های زیاد انگلیس باید خیلی تمیز باشه :)