خفگی ماهی های فشافوریه

مسئولان سازمان محیط زیست و سازمان شیلات صبح امروز با حضور در جلسه فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی کمبود اکسیژن را عامل اصلی مرگ ماهیان در فشافوریه اعلام کردند.

مهرداد لاهوتی عضو فراکسیون محیط زیست مجلس با اعلام این خبر به  خبرگزاری دانشجویان ایران ایسنا؛ گفت: در جلسه صبح امروز فراکسیون محیط زیست که با حضور مسئولان سازمان محیط زیست و شیلات برگزار شد عنوان شد که ظرفیت فشافویه در حد 200 هزار قطعه ماهی بوده در حالی که یک میلیون و 600 هزار قطعه ماهی در آنجا پرورش دادند.

لذا کمبود اکسیژن عامل اصلی مرگ ماهیان بوده است.

وی اضافه کرد: البته فاضلاب واوان که به دریاچه جاری شده هم در مرگ ماهیان بی‌تاثیر نبوده به ویژه این که این اتفاق در زمان کم آبی افتاده که معمولا در زمان کم آبی آلاینده بیشتر خود را نشان می‌دهند.

لاهوتی ادامه داد: سازمان شیلات می‌گفت که ماهیها کالبد شکافی شده‌اند و اگر موضوع آلودگی مطرح بوده باید کبد آنها دچار ترکیدگی یا پوسیدگی می‌شد اما کبدها سالم بوده است. در مقابل اکثر ماهی ها دهانشان باز بوده و این به معنی خفگی ماهی هاست.

این عضو فراکسیون محیط زیست مجلس با بیان این که سازمان محیط زیست و سازمان شیلات هر دو در مورد کمبود اکسیژن به عنوان علت اصلی مرگ ماهیان توافق نظر داشتند گفت که این صرفا گزارشی است که از سوی این دو سازمان به فراکسیون اعلام شده و ما این گزارش را بررسی خواهیم کرد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس همچنین از بررسی موضوع فاضلاب‌های شهری و برنج‌های آلوده در جلسات آتی فراکسیون محیط زیست خبر داد و افزود: در جلسه صبح امروز فراکسیون محیط زیست موضوع برنج‌های خارجی و آلودگی آنها نیز مطرح و قرار شد در جلسه‌ی دیگری با حضور مسئولان وزارت بهداشت و سازمان استاندارد در مورد آلودگی برنج ها گزارشی ارائه شود.

منبع :پایگاه خبری تحلیلی زیست بوم

/ 1 نظر / 3 بازدید
سی سیب

سلام ماشاء الله اطلاعات خیلی خوبی داری .