مالدیو ناپدید میشود.

 

جزایر مالدیو جزو اولین مقاصد توریستی مردم جهان است؛ مالدیو به دلیل زیبایی فوق العاده ی سواحلش بسیار معروف است و مردم زیادی از اروپا و آمریکا به آنجا سفر میکنند. اما؛ آیا میدانستید مالدیو به زودی ناپدید خواهد شد؟

این مجمع الجزایر؛ 26 جزیره مرجانی دارد که بیشترین ارتفاع آنها فقط 2/4 متر بالاتر از سطح دریا است و ارتفاع بیش از 80 درصد مساحت کشور حداکثر  1 متر بالاتر از سطح اقیانوس می باشد.

به علت بالا آمدن سطح آب و زیر آب رفتن جزایر؛ بخشی از ساکنین مالدیو مجبور به تخلیه خانه های خود شدند. این آمار بدون در نظر گرفتن زیان های ناشی از جزر و مد ها است . با توجه به آمارهای موجود؛ با بالا رفتن سطح جهانی دریاها تا سال 2100؛ این جزایر به زیر آب فرو خواهند رفت.
امروزه معدن کاری و استخراج صخره های مرجانی برای کاربردهای صنعت ساخت و ساز به تشدید این مشکل دامن زده اند؛ چرا که تنها حفاظ طبیعی در برابر امواج از بین رفته است.

پ.ن: پس تا از بین نرفته یکبار این سفر را تجربه کنید.

/ 4 نظر / 17 بازدید
افسانه

خیلی ناراحت کننده س که مردم اینهمه خرج سفر به مالدیو میکنند اما خبر ندارند چی داره به سر این سرزمین زیبا میاد! کره ی زمین انتقام خودش رو از جهالت ما در استفاده ی بی رویه ای که ازش میکنیم میگیره!

آلیس

چه هیجان انگیز میشه! آتلانتیس شماره دو! اگر یک یارانه ای برای سفر به مالدیو لحاظ بشه من همین الآن میرم. ولی فک کنم بمونه برای بعد از ته نشین شدنش تو اقیانوس! بیچاره مردمش، کاش این روند متوقف بشه!

زهرامهدوی فر

[تعجب][تعجب]یا خدا..من که خیلی دارم میترسم از این دنیای عجیب.. باوشه حالا باکی بریم[سوال][نیشخند] درسمونوچیکارکنیم خو[نیشخند][سوال]