خطر مسافران قطب برای پنگوئن ها.

سفر به قطب جنوب برای همه جالب است. ولی این تعداد افرادی که به این سفر می روند روز به روز بیشتر شده و برای پنگوئن ها خطرناک می باشد!!!

به گزارش صدای طبیعت، اگرچه گردشگران اشتیاق بسیاری برای گشت و گذار و تماشای مناظر منحصر به فرد این منطقه سرد و پوشیده از یخ و برف و مشاهده پنگوئن‌های بومی قطبی دارند اما کارشناسان حیات وحش نسبت به خطر انتقال بیماری‌های عفونی به این حیوانات به واسطه تماس نزدیکتر با انسان‌ها ابراز نگرانی کرده‌اند.

کارشناسان حیات وحش و متخصصان سلامت معتقدند که سیستم ایمنی بدن پنگوئن‌ها و بسیاری از گونه‌های جانوری بومی قطب جنوب توان کمتری برای مقابله با عوامل و میکروب‌های بیماری‌زایی را دارند که در سایر نقاط جهان شایع هستند چرا که این حیوان ها مدت زیادی از سایر جانداران در مناطق دیگر دنیا جدا و ایزوله بوده‌اند و مدت‌ زمان کمی ملاقات کننده داشته اند.

به گزارش صدای طبیعت به نقل از سایت شبکه اخبار محیط زیست، بنابر آمار انجمن بین المللی اپراتورهای تور قطب جنوب، تنها در فصل گردشگری این منطقه در سال 2013 تا 2014 میلادی 37 هزار گردشگرِ قطب جنوب، این سفر ماجراجویانه را انجام داده‌اند و تعداد آنها در مقایسه با آمار دو دهه گذشته که 8000 گردشگر بوده، رشد قابل توجهی داشته است.

«ورای گریمالدی» از متخصصان دانشگاه «اوتاگو» در نیوزیلند دراین‌باره گفته: که رشد صنعت گردشگری قطب جنوب و افزایش تحقیقات در این منطقه بدون پیامد نخواهد بود و در میان سایر پیامدهای منفی احتمالی، پنگوئن‌ها از جمله گونه‌های آسیب‌پذیر در برابر بیماری‌های عفونی هستند و بنابراین سلامت آنها در تماس بیشتر با انسان‌ها تهدید می شود.

/ 4 نظر / 17 بازدید
مریم

چه پاستوریزه هستند این پنگوین ها . مرسی از مطلب خوبتون

eli

بندگان خدا هیچ نقطه ای از زمین نیست که از دست آدمیزاد در امان باشه

زهرامهدوی فر

اقا علی علم اگر درثریا هم باشد مردمانی از سرزمین پارس ب ان دست خواهند یافت.. [لبخند]

زهرامهدوی فر

بابا من موندم دیگه سفر کردنشون به قطب چه معنی داره.. عجباااااااااااااااااااا