جمعیت زمین با اخرین سرعت در حال رشد!

دبیران کل سازمان ملل در طول ده های گذسته پیش بینی های متعددی در رابطه با جمعیت کرده اند.


سال گذشته یک مدل سازی پیشرفته نشان داد که جمعیت زمین در سال 2070 به نقطه اوج خود می رسد .یعنی 9 میلیارذ نفر.سپس تا سال 2100 با رشدی اندک به 8/4 میلیارد می رسد.اما حالا در حالی که جمعیت جهان چیزی حدود 7/2 نفر است.سازمان ملل در پیش بینی ها تجدید نظر کرد.پیش بینی های جدید نشان می دهد که زمین رشد سریعتری گرفته و تا سال 2050 به جمعیت 9/6 میلیارد نفر می رسد.سپس با سرعتی کمتر به 10/9 میلیارد نفر خواهد رسید.

این افزایش زیاد به دلیل بالا رفتن زاد ولد در افریقا و همچنین مرگ و میر کمتر در همین قاره شده است.

در حالی که محاسبات قبلی پیش بینی می کردند جمعیت در افریقا کمتر شود.

این افزایش جمعیت چند سوال بزرگ در بر خواهد داشت؟زمین چگونه می تواند از پس غذای چند میلیارد نفر اضافی بر آید؟

در حالی که امروز 800 میلیون نفر به اب پاکیزه خوراکی دسترسی ندارند.هم اکنون با این جمعیت ما داریم فشار 150 درصدی به زمین وارد می کنیمخدا به داد نسل های بعدی که  شاید خودمان باشیم  برسد. ایا قحطی در راه است ؟


پ.ن :چندی پیش در وبلاگ بحث های زیادی در رابطه با افزایش جمعیت شده است. شما برای اطلاعات بیشتر در رابطه با افزایش جمعیت به لینک های زیرکه مطالب خود وب هست مراجعه فرمایید.


ایا افزایش جمعیت برای ما مفید است؟

پرسش و پاسخ هایی در رابطه با جمعیت؟

نتیجه گیری از پست افزایش  جمعیت.

/ 9 نظر / 18 بازدید
ریحانه

درحال حاضر اصرار از جانب مسئولان رده بالای کشوری برای تولید موالید جوامع اسلامی به چه سرانجامی میرسد.؟فتح دنیا بدست مسلمانان وغلبه بر استعمار.شاید اگر جایزه برای هر زایمان از یک ملیون به دو ملیون افزایش پیدا کند شهرهای دور افتاده تجدید نظری در بچه دار شدن انجام دهند[کلافه]

صبح

حتما اون موقع چيني ها راه هر كمبودي را پيدا مي كنند مثلا به جاي اينكه حمام كنند از يك كرم مخصوص استفاده مي كنند كه براي پاكيزگي نيازي به حمام نباشد ...

صدرا

البته این افزایش جمعیتی که حکومت ایران از مردم تقاضا می کند قابل درکه چون آنها به سن جمعیت و آینده نگاه می کنند اما قبول دارم با امکانات فعلی چه از نظر مالی چه زیست محیطی آمادگی جمعیت بیشتر را نداریم.

صدرا

و البته در جواب کامنت فرمودین در چین کسی حق بیشتر از یک فرزند را ندارد گویا این ممنوعیت برداشته شده است.

رها

افزایش جمعیت خر است برا همین جمعیتم جا کم آوردیم بعدم دولت که میگه جمعیتو زیاد کنیم اصن فکر کرده ؟اگه راست میشگه اول زیرساختاشو فراهم کنه والا

سخنی به رنگ اسمان

تو ایران معلوم نیس چی میگن یه روز فرزند کمتر زندگی بهتر روز بعد فرزند بیشتر زندگی شادتر ...ا

دخمل شمال

با این همه سرعت به کجا قراره برسیم واقعا خدا به دادمون برسه

زهرامهدوی فر

اوره..آقاعلی هم چندین بار که درباره افزایش جمعیت پست گذاشتن.. والا دنیا عجیب به هم ریخته..میای ابروشو درست کنی چشمش کور میشه..

زهرامهدوی فر

اوره..آقاعلی هم چندین بار که درباره افزایش جمعیت پست گذاشتن.. والا دنیا عجیب به هم ریخته..میای ابروشو درست کنی چشمش کور میشه..