پاسخ به سوالات کوتاه شما.

جناب اقای فرهاد فرید پناه عزیز:چرا از سلول های خورشیدی و نیروگاه های بادی به طور وسیع استفاده نکردیم؟
جناب اقای فرید پناه جواب این سوالتان را از جنبه های مختلف میتوان داد مثل نبود زیر ساخت های لازم و حتی هزینه ی های بالای ساخت و نبود قطعات و تحریم بودن کشور اما از نظر من نبود احساس نیاز برای دولت مردان و اینکه خوب لابد با خود میگویند نیروگاه خورشیدی میخواهیم چه کار؟ کشور روی نفت و گاز خوابیده است و هزینه ی کمی هم برای سوزاندن ان ها نیاز است مگر بیماریم میلیاردها تومن برای واردات و ساخت این گونه نیروگاه ها صرف کنیم؟ اما شاید به این مسئله که بازده این نیروگاه ها در طولانی مدت هزینه های ان ها را جبران میکند مورد توجه ان ها نیست. بله مهم ترین مسئله نبود احساس نیاز به این نیروگاه ها در کنار مسائل دیگر است.
البته باید به این نکته هم اشاره کرد که حتی در سطح جهانی استفاده از نیروگاه های سوخت پاک (به غیر از هسته ای) با اینکه رشد فزاینده و پر شتابی دارد هنوز ان چنان متداول نشده در کشورهم قدم های کوچکی برای ساخت اینگونه نیروگاه ها برداشته شده اما به قدر کافی جدی و کارامد به نظر نمیرسند اما برخی کشور ها مانند امریکا، کانادا، نروژ، دانمارک، نیوزلند، استرالیا،ژاپن، کره جنوبی و مناطقی مثل گرینلند و بسیاری کشورها ی در حال توسعه و مناطق دیگر در حال ساخت زیر ساخت هایی واقعا کلان در زمینه ی انرژی های سبز و نو هستند اما در کشور ما چه کسی به این مسائل اهمیت میدهد؟
جناب اقای فرهاد فرید پناه:  چرا ما اب های رودخانه ها و چشمه ها را تبدیل به فاظلاب کردیم؟
ما اب های رودخانه ها را به دوصورت به فاظلاب تبدیل کردیم.
 1- با اسراف : با بازگذاشتن  بیهوده شیرهای اب، اب به راحتی وارد سیستم فاضلاب ما میشود و تبدیل به فاضلاب میشود هم چنین اسراف در بخش کشاورزی که وافعا سرسام اور و زیاد است و میتوان گفت بیش تر مشکل اب ما به خاطر نبود مدیریت در مسئله ی کشاورزی است همچنین حجم زیادی سم و کود از بخش کشاورزی وارد اب های سطحی و زیر زمینی میشود که این مسئله خود کیفیت اب را پایین می اورد.
اما روش دوم در مناطق مختلف کشور شاهد رویش ساختمان ها و ویلاها در کنار حوضه های ابی هستیم که خوب به علت نبود دسترسی به سیستم فاضلاب افراد مجبور به تخلیه فاضلاب خود به رودخانه ها میشوند این موضوع در شمال کشور به شدت در حال رواج است البته در همه ی استان ها رویت میشود.
جناب اقای فرهاد فرید پناه :تفکر شبکه ای چیست و چه کمکی به حل بحران میکند؟
بنده جواب این سوالتان را اکنون نمیتوانم بدهم چون سواد و علم کافی برای این سوال را ندارم البته در گفت و گوی تلفنیمان کم و بیش جواب را گرفتم اما خودم باید در منابع مختلف به دنبال جواب این سوال بگردم و الان این مسئله برای خودم هم سوال شده بعد از پیدا کردن جواب برای خودم حتما ان را منتشر خواهم کرد.
جناب اقای مهرداد: چه حیواناتی تا اخر عمر با هم زندگی می کنند وفقط با یک نر و ماده تماس جنسی دارند؟
حیوانات زیادی هستند که بعد از اولین جفت گیری  تا اخر با هم زندگی میکنند و از یکدیگر جدا نمیشوند حیواناتی مثل درناها، لمورها ، موش های چمنزار،کرکس های سیاه، قوهای گنگ ،گرگ ها ، سگ های ابی، عقاب های سر سفید، قمری اروپایی، فرشته ماهی های فرانسوی، و پنگوئن های امپراطور از یکدیگر جدا نمیشوند حتی خیلی از ان ها بعد از مردن جفت خود به دنبال جفتی دیگر نمیروند و تا اخر عمر تنها زندگی میکنند.
چند نکته ی جالب:
بیوه های قهوه ای: که از عنکوبوت ها هستند جفت نر خود را در حین جفت گیری می خورند و شانسی برای یک انتخاب دیگر به او نخواهند داد!.
گرگ ها:گرگ های خاکستری که با نام علمی Canis lupus شناخته می شوند، اغلب درگروه هایی زندگی می کنند که توسط یک جفت رهبری می شوند و اعضای دیگر گروه را چندین نسل از فرزندان و خویشاوندان نزدیک آنها تشکیل می دهند. پیش از این گمان می شد این جفت تا پایان عمر به یکدیگر وفادار هستند؛ اما بررسی هایی که در پارک ملی یلوستون انجام شده، نشان می دهد اغلب گرگ نر، گرگهای ماده دیگری را نیز برای جفتگیری انتخاب می کند و باعث رقابت در میان اعضای گروه می شود.
کرکس ها سیاه:این پرنده با نام علمی  Coragyps atratusبه نام کرکس سیاه آمریکایی نیز شناخته می شود و آن را باید سمبل وفاداری و تک همسری در میان پرندگان دانست. این کرکسها که ممکن است از لاشه همنوعان خود نیز تغذیه کنند، هرگز به زوجی که تمام عمر را با او سپری خواهد کرد، خیانت نمی کنند. این پرندگان وظیفه 24 ساعته نگهداری از جوجه ها را نیز به خوبی با یکدیگر شریک می شوند.در ضمن جنس نر بسیار روی همسر خود حساس است و اگر نری دیگر به او بد نگاه کند در نبردی خونین حسابش را خواهد رسید!
 اینکه این مسئله مربوط به عشق در حیوانات میشود یا نه را در پستی جداگانه به طور مفصل توضیح دادم که میتوانید از کلمات کلیدی بالای همین پست عشق در حیوانات را پیدا کنید و بخوانید.
کاشکی بعضی ادم ها از همین حیوانات راه و رسم زندگی و وفاداری را یاد میگرفتند.

 


شما هم میتوانید برای پاسخ  سوالاتتان با ما در تماس باشید.

/ 7 نظر / 19 بازدید
ریحانه

وفادار بودن برای انسانها که وجدان ،دادگاه ،ودرمعرض قضاوت شدن هستند خیلی معنا دارست.کاش هیچ کاشانه ای به بهانه نداشتن تفاهم دستخوش خیانت نشود .ایا حیوانات هم حساسیت به طرد شدن دارند؟ البته .اما جایگاه ادمیت درین مورد چیست؟

یــــــاســـــــــ

سلام . مطالب بسیار عالی بودند ، ممنون ... از همین تریبون به عنکبوت ها دست مریزاد می گویم [چشمک] دَمشون گرم[نیشخند]

یــــــاســـــــــ

اتفاقا من هم اصلا از عنکبوت ها خوشم نمیاد ... ولی خب ندیده عاشق این بیوه های سیاه شدم ... چه اسم با مسمایی[لبخند]

یــــــاســـــــــ

جالبیش به این هست که خودشون ،خودشون رو بیوه می کنن تا جایی که من دیدم در کل عالم ، همین یه جا جنس نر فدا شده لبخند[شیطان]

مهرسا

شدیدا مخالفم که حیوان زبون بسته رو برای خودخواهی خودمون از طبیعت و آزادیش دور ومحروم کنیم ومنت خدمات وسرویسی رو که بهش میدیم رو بزاریم برای اینکه وجدان درد نگیریم.جنایته که عمرمحدودشون درقفس واسارت طی بشه.من هم قبل ازخریدنشون باخانواده مخالفت کردم ولی وقتی تصمیمشون عملی شد ازدر محبت ودلسوزی با حیوونهای زبون بسته اسیر خودخواهی ماآدمها رفتارکردم وآنقدر ازشون معرفت ومحبت دیدم که واقعا شرف خیلی از آدمکها رو زیر سوال بردن.بازبان بی زبانی حرفها میزنن با آدم.آدمه اگه آدم بود این وضع دنیامون نبود.بااحترام به شما که آدمیت را رعایت میکنید خصوصا مدیروب که آرمان و ادراکش بیشترازسن تقویمیش هست و بزرگ فکرمیکنه. سبز باشید.

مهرسا

من به عنوان جنس مونث تایید میکنم ومعتقدم که آقایون خوب هم کم نبوده و نیستند و مهم آدمیت و انسانیته که جنسیت بردار نیست.اتفاقا بعضی از خانمها طوری هستند که دست شیطانورو از پشت بستند و ابلیس باید بره پیششون و شاگردی کنه ویادبگیره ازشون.آیه قرآن ان کیدکن عظیم هم تایید عرایضم هست خداخودش بهتر میدونه چی آفریده که اینطور فرموده البته این مصداق زنان مومنه نیست.گمان کنم کاربر محترم یاس مارگزیده شده یا باید عینک بدبینی رو کناربزنن. مرد اگه بدباشه هیچ کاریش نمیشه کرد وباید براخودتون وانتخابتون متاسف باشید که اگه همچین آدمی رو به زندگیتون دعوت کردید اما مردهای خوب هم نسلشون منقرض نشده اگه هم کسی غیراین فکرکنه و خدانکرده زیادشدن این جماعت نامرد،پس خانمها نقش مادری و همسریشون رو خوب ایفا نکردن که یه همچین مردهایی بار آوردن.

مهرسا

فحوای کلام اصل هست و نظرم درباره کاربر محترم اینجا حکم مناقشه در مثل رو داره و منم دنبال فرصتی که بگم هردو جنس خوب و بد دارند و هیج چیز مطلق نیست و سپاس که مزاح شما این فرصت رو به من داد. شادباشید.