هفتمین گرد همایی جهانی برای مقابله با کم آبی

هفتمین گردهمایی جهانی آب با هدف مقابله با کمبود آب و دیگر مشکلات مرتبط با آن در کره‌جنوبی آغاز شد.

به گزارش صدای طبیعت، این برنامه جهانی به مدت شش روز در شهر «دیئگو» در جنوب شرقی کره‌جنوبی برگزار می شود.


هفتمین گردهمایی جهانی آب (WWF) با حضور نزدیک به 1800 مقام سیاسی، بازرگان و تجار و فعالان محیط زیست از سراسر جهان و با موضوع «آب برای آینده‌مان» به بررسی این مساله حیاتی در زندگی بشر و تمام مخلوقات زمینی خواهد پرداخت.

این گرد همایی جهانی هر سه سال یک بار برگزار می‌شود و بزرگترین برنامه بین‌المللی برای پرداختن به مسائل و چالش‌های مرتبط با آب است.

به گزارش پایگاه اینترنتی اینوایرومنتال – اکسپرت، آب از عناصر مهم و اصلی حیات در این کره خاکی است و امروزه در نقاط مختلف جهان کمبود آب و مشکلات بهداشتی مشاهده می‌شود. متعاقبا کشورهای سراسر دنیا اقداماتی را برای تامین منابع آبی سالم و ایمن و حفاظت از مردم‌شان در برابر بلایای مرتبط با آب آغاز کرده‌اند.

کارشناسان و سازمان‌دهندگان این گردهمایی امیدوارند که تلاش‌های آنها در این اجلاس به توسعه اقتصادی، یکپارچگی اجتماعی و پایداری محیط زیستی در کنار همکاری برای به حداقل رساندن مشکلات مرتبط با آب کمک کند.

پ.ن : امیدوارم نتیجه دار باشه ... ما که از اجلاس های قبلی نتیجه ی درخشانی ندیدیم.

/ 7 نظر / 13 بازدید
شیما

ممنون ککه به منم سر زدید وبتون جالبه راستی طنز در مورد طبیعت و خود مراقبتی نی تئنید بزارید

فرشيد

يك زماني همين جلسه ها و گردهماهي ها بالاخره دولتها رو مجبور ميكنن چاره اي درست درمون بيانديشند[گل]

البته امیدوارم وقتی به فکر درمون افتادند دیر نشده باشه. [ناراحت]

از دوستان

; كلا اجلاس هاي جهاني زيست محيطي تحت تاثير وضعيتهاي اقتصادي و سياسي است. بخصوص، هر وقت اقتصاد امريكا و اروپا با بحران مواجه باشد، همش فرماليته برگزار ميشه. به طور مشخص، در باره آب اروپاييها مشكل كمتري دارند. بقيه كشوره نيز اهتمام چنداني ندارند. در واقع، بحث شمال-جنوب بيخود مطرح نيست. دنيا روي كاكل شمال مي چرخه، جه حوادث خوبش و چه بدش!

رعنا

سلام چه قدر خب نمیدونستم همچین اجلاسی هست ..از ایران هم این اجلاس شرکت کننده داره؟؟؟ (البته به نظرم سوال خنده داری بود نه؟)

زهرا

سلام .بله عزيزان ايران هم شركت داشت.واين جاي بسي خوشحالي است كه ايران در حل مشكلات جهاني تلاش مي كند. ........................................................................................ به‌گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو، حمید چیت‌چیان در جمع وزیران کشورهای حاضر در هفتمین اجلاس شورای جهانی آب : "ضمن سپاس از دولت و مردم کشور کره‌جنوبی ،شورای جهانی آب و برگزارکنندگان این گردهمایی بزرگ که در دو شهر دگو و گیانگ‌جو برگزار شده است، گفت: بی‌گمان برگزاری این رویداد بین‌المللی با نظم و سیاق خاص خود نشان‌گر تلاش بی‌وقفه و همه‌جانبه همه نهادها و سازمان‌های مرتبط بوده که قابل ستایش است." [گل][گل][گل]