هشدار بانک جهانی در نشست سیدنی + تلف شدن 500 شیر دریایی

برخی پیامد های ناگوار دی اکسید کربن که بانک جهانی اعلام کرد.

به گزارش صدای طبیعت، بانک جهانی اعلام کرد: در صورتی که دولت‌ها برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای اقدامات سریع و مناسبی اتخاذ کنند بازهم تاثیرات آتی تغییرات جوی اجتناب ناپذیر است.

«جیم یانگ کیم» رئیس بانک جهانی گفت: تاثیرات تغییرات جوی همچون گرمای هوا اجتناب ناپذیر است و این یافته‌ نگران‌کننده و هشداردهنده‌ است.

در این گزارش آمده است سطح آب دریاها طی قرن‌ها بالا آمده زیرا پهنه‌های عظیم یخ در گرینلند و قطب جنوب هرچند به کندی اما به هر حال ذوب شده‌اند. در صورتی که میزان دما در سطح فعلی هم باقی بماند سطح آب دریاها در 2000 سال آینده 2.3 متر افزایش خواهد یافت. متوسط دما از زمان انقلاب صنعتی حدود 0.8 درجه سلسیوس افزایش داشته است.

کیم گفت: تغییرات جوی شدید و بالا رفتن دما زندگی میلیون‌ها نفر در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار داده که امنیت آب، خطوط ساحلی و محصولات کشاورزی را با خطر روبرو می‌کند.

به گزارش صدای طبیعت به نقل از خبرگزاری رویترز،‌ در گزارش بانک جهانی آمده است: با این حال بدترین تاثیرات گرمای جهانی می‌تواند با کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای قابل پیشگیری باشد.

....................................................................................................................

تلف شدن 500 شیر دریایی در پرو

مقامات پرو در حال بررسی علت تلف شدن 500 شیردریایی در منطقه ساحلی شمالی این کشور هستند.

به گزارش صدای طبیعت،‌ مقامات محلی معتقدند ماهیگیران با مسموم کردن این گونه از پستانداران که برای تامین غذا به ساحل نزدیک می‌شوند در مرگ این شیردریایی‌ها نقش داشته‌اند. هرچند پلیس محیط زیست پرو به دنبال دیگر عوامل احتمالی دخیل در تلف شدن این شیرهای دریایی از جمله شیوع یک نوع بیماری یا بلعیدن ناگهانی پلاستیک هستند. به گفته این مقامات، لاشه‌های کشف شده به سرعت از ساحل جمع‌آوری شده‌اند چرا که احتمال می‌رفت وجود آن‌ها برای سلامت محیط زیست خطرزا باشد. اوایل این ماه نیز حادثه مشابهی در یکی از مناطق شمالی این کشور اتفاق افتاد و لاشه 200 شیردریایی، دلفین و لاک پشت در این منطقه کشف شد.

به گزارش صدای طبیعت، به نقل از شبکه خبری بی‌بی‌سی، کارشناسان محیط زیست در پرو در حال بررسی دقیق علت تلف شدن این حیوانات هستند.

پ.ن : فردا هم مطالب ما رو از دست ندهید، چون مطالب مهمی در راه است

/ 3 نظر / 20 بازدید
زهرامهدوی فر

سلام..آره واقعن این گازهای گلخانه ای خیلی تاثیر بدی داره..ولی تو کشور ما که خیلی اهمیت نمیدن..والا

زهرامهدوی فر

از این خیلی خوشم میاد""به گزارش صدای طبیعت"" اخه عمق کارهای مفیدتونو میرسونه

مهناز

دوستم یه سوال داشتم مطالبتان رو از کجا جمع آوری میکنید