مردی داوطلبانه طعمه ی مار شد.+عکس و فیلم

یک مرد ماجراجوی آمریکایی و طرفدار محیط زیست برای تهیه یک مستندعجیب  شوک‌دهنده، داوطلبانه اجازه داد تا یک مار غول‌پیکر آناکوندا او را ببلعد.

به گزارش صدای طبیعت، جام‌جم آنلاین به نقل از فرانس‌پرس نوشت: «پل روزولی» عاشق جنگل‌های آمازون هست. او برای اینکه توجه جهان را به سوی از بین رفتن این جنگل‌های بی‌نظیر جلب کند؛ تصمیم گرفت زنده زنده از سوی یک مار آناکوندا بلعیده شود. این مستند تکان‌دهنده، به زودی در ده‌ها کشور جهان پخش خواهد شد.

مارهای آناکوندا که به عنوان بزرگترین مارهای جهان شناخته می‌شوند معمولاً شکار خود را اول خفه می کنند و بعد میبلعند. تاکنون هیچ انسانی جرأت انجام چنین کاری را نداشته است. جزئیات این ماجرا هنوز افشا نشده است تا هیجان این مستند که از سوی شبکه دیسکاوری پخش می‌شود، محفوظ بماند.

با این حال، این ماجراجوی محیط زیست از این آزمون مرگبار صحیح و سالم بیرون آمد. به گفته روزولی، این ماجراجویی قبل از هر چیز برای او یک جنبه حیاتی داشت با این حال ترسش از مرگ بر اثر خفگی را کتمان نمی‌کند.

او می‌گوید: پس از 10 سال زندگی کردن در جنگل‌های آمازون این تصمیم به ذهنش خطور کرد. همه جهان می‌دانند که جنگل‌های آمازون(واقع در امریکای جنوبی) در حال نابودی است. با این حال افراد بسیار اندکی به این مسأله توجه می‌کنند. بنابراین، ما تصمیم گرفتیم دست به کاری بزنیم که همه را شوکه کند و واکنش‌ها را برانگیزد.

همه ی  تدابیر برای اینکه پل بر اثر خفگی نمیرد، اتخاذ شدند. کارشناسان ابتدا برای او لباس ویژه‌ای از فیبر کربن مجهز به دوربین‌ها، یک سیستم تنفسی و یک سیستم ارتباطی برای تماس با بیرون شکم مار را فراهم کردند.

روزولی افزود: ما نمی‌دانستیم اگر من از سوی مار آناکوندا بلعیده شوم این سیستم‌ها کار خواهند کرد. با این حال، تلاش کردیم تا اطمینان یابیم که من خفه نخواهم شد.

پل تصریح می‌کند: ما مدت 60 روز در آن قسمت از جنگل‌های آمازون که در خاک پرو واقع شده است در جستجوی یک مار آناکوندای مناسب بودیم. تمام مرداب‌ها و برکه‌ها را بویژه هنگام شب کاویدیم. نخستین آناکوندا بیش از 7.5 متر طول و حدود 135 کیلو وزن داشت. مار به اندازه‌ای غول پیکر بود که نتوانستیم ان را به دام بیاندازیم. آنگاه یک آناکوندا ماده 6 متری را یافتیم.

روزولی می‌گوید: مار در ابتدا تلاش نکرد تا مرا ببلعد. بیشتر تلاش در فرار داشت اما پس از اینکه آناکوندا را تحریک کردم او مانند یک شکارچی عمل کرد و به سوی من حمله‌ور شد.

به گفته این ماجراجو، مار ابتدا از سر شروع به بلعیدنش کرد. او حدود یک ساعت در شکم مار بود. با وجود لباس ویژه و تکان خوردن به همراه مار درک صحیح از زمان دشوار بود. در تمام این مدت پل از داخل بدن آناکوندا با اعضای گروه در بیرون در تماس بود.

پل در مورد اینکه چگونه زنده از بدن مار خارج شده است توضیحی نمی‌دهد اما اطمینان می‌دهد که هیچ کاری برخلاف قواعد طبیعت صورت نگرفته است.

او توضیح می‌دهد: مارها معمولاً وقتی در حال بلعیدن طعمه‌ای بزرگ بوده و خطری تهدیشان می‌کند، آنچه را که بلعیدند بالا می‌آورند تا قادر به فرار باشند. ما آناکوندا را مجبور نکردیم که کاری را انجام دهد که برخلاف عادت طبیعی‌اش باشد.

پل تاکید می‌کند: جان من در خطر بود، نه جان مار. اکنون نیز مار کاملاً صحیح و سالم است.

این مستند مهیج و باورنکردنی یکشنبه شب 7 دسامبر (16 آذر) از شبکه دیسکاوری در ایالات متحده آمریکا پخش می‌شود. سپس در 10 دسامبر (19 آذر) در کشورهای فنلاند، دانمارک، مجارستان، لهستان و سوئد و در 12 دسامبر (21 آذر) در استرالیا، نیوزیلند و بریتانیا پخش خواهد شد. این مستند سپس در کشورهای دیگری از جمله چین و هند از سوی دیسکاوری پخش می‌شود.

 فیلم

انتهای پیام

/ 10 نظر / 25 بازدید
مریم

من یه چیزی رو متوجه نشدم این کار چه ربطی به نابودی جنگل داشت؟ یعنی برای نشون دادن خطر نابودی جنگل این راه منطقیه؟ هر چند که واقعا هیجان آوره

مرضیه

وای.....خیلی جالب بود

همسفر جاده دلتنگی

عجب ماجرایی بود! برام جالب بود با عادات مارها هم آشنا شدم دستتون درد نکنه [گل]

زهرامهدوی فر

خیلی هیجانی بود..ولی به نظر من هیچ نکته مثبتی نداشت..این مرد با این کارش توجه جهانو به خودش جلب کرده نه جنگل های آمازون..

زهرامهدوی فر

چه میدونم والا..شاید.. ولی بهتر از اینم میشد جلب توجه کردا.. البته در حیطه کاری من نیستا[نیشخند] آخه به اندیشه زیادی نیاز داره.. حرف من اینه که کسی که عاشق طبیعت چرا مار که یکی از محصولات همین طبیعت هستو مورد آزار قرار داده خو؟

زهرامهدوی فر

چه میدونم والا..شاید.. ولی بهتر از اینم میشد جلب توجه کردا.. البته در حیطه کاری من نیستا[نیشخند] آخه به اندیشه زیادی نیاز داره.. حرف من اینه که کسی که عاشق طبیعت چرا مار که یکی از محصولات همین طبیعت هستو مورد آزار قرار داده خو؟

یــــــاســـــــــ

سلام . خیلی جالب بود ... و ترسناک . من حتی از تصورش هم ....اگر من اونجا نزدیک مار بودم کارم به خفه شدن توسط مار نمی کشه درجا سکته می کنم .

شاهین

سلام منم وبلاگی درباره ی مارها دارم ممنون میشم اگه منو لینک کنی با این اسم : همه چیز درباره ی مارها بعدش بگو تا منم شمارو لینک کنم با تشکر