گربه های زیبای تهران، دقیقا چه خصوصیاتی دارند؟

حتما تا به حال گربه های زیبای شهرهای مختلف را دیده اید. با نمک وجذاب هستند و اگر به آن ها غذا بدهید چند روزیبا شما خواهد بود.

علی : نژاد این گربه ها یعنی گربه های خیابانی را dsh میخوانند که محفف کلمه ی domestic short hair است. این گربه ها پیش از انقلاب برای کنترل جمعیت موش ها وارد ایران شدند چرا که گربه های ایرانی (پرشین کت ها که بسیار زیبا واکنون گران قیمت اند) توان مقابله با موش ها را نداشتند. حکومت آن زمان تصمیم گرفت این گربه ها را وارد کشور کند تا با موشها مقابله کنند. ما فکر میکنیم تمام گربه های شهری شبیه به همند در حالیکه از لحاظ نژادی با هم فرق دارند و در 70 رنگ مختلف دیده میشوند.

در تهران و در مناطق مختلف میتوانید گربه های مختلفی ببینید. مثلا در اطراف ونک یا شیراز جنوبی میتوانید گربه هایی با موهای بلند تر ببینید که بسیار شبیه پرشین کت ها هستند ولی صورتی شبیه dsh ها دارند. در منطقه ستارخان هم میتوانید ترکیبی از گربه های سیبری و گربه های مو کوتاه ببینید. در شرق تهران هم گربه های موکوتاه سیاه و سفید بسیاری دیده میشوند .

تابستان امسال، یک گربه ی سیاه و سفید، دو توله ی خیلی زیبا در حیاط خانه ی ما به دنیا آورد که قصد داشتم عکس هایشان را برایتان زیر این پست قرار دهم.(از منوی کلمات کلیدی به گالری بروید).

ولی مادرشان امروز صبح زود تر از من توله هایش را جابه جا کرده بود و متاسفانه من نتوانستم ازان ها عکس بگیرم ولی چون فصل زایمان گربه ها الان است احتمالا در چند روز آینده بتوانم عکسشان را بگیرم. از آن جا که بچه گربه ها تا 9 روز کور و کر هستند مادرشان مرتب آن ها را جابه جا میکند تا آسیب نبینند. در ضمن شاید باورتان نشود ولی گربه های شهری هم بسیار قلمرو طلب هستند.

/ 16 نظر / 736 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ستایش

ممنونم...راستش بیتر ممنونم چون همکارم شمیم جان دیوونه ی حیووناست..یک سوال رو برای ایشون میپرسم.شما نمیدونید سازمان رسمی حمایت از حقوق حیوانات در ایران کجاست؟ و شرایط عضویتش چیه؟

زهرا

مطلب جدیدی بود. ولی ای کاش قبل از انقلاب این کار انجام نشده بود. چون در کنار زیبایی و جذابیت این زبان بسته ها هیچکس به آنها محبت نمی کند. بیچاره ها شبها بدنبال غذا در اطراف سطل آشغالها می گردند. به نظر من عقیم کردنشان به نفع خودشان است. چون این حیوانات به ازای هر زایمان که مثلا به طور متوسط 4 بچه می آورند سه تای آنها از بین می روند معمولا زیر ماشین می روند به خصوص اگر در خیابان دو طرفه رفت و آمد داشته باشند. این تجربه چندین و چندین ساله من است. ای کاش تا جمعیتشان زیادتر نشده حداقل دو پناهگاه بزرگ برایشان ساخته شود و البته شاید برای عقیم کردنشان بتوان تا حدی از راههای بهتر و انسانی تر استفاده کرد مثلا رژیم غذایی شان حاوی موادی (با منشا طبیعی مثل سویا) شود تا بر تخمک گذاری موثر باشد. جراحی یعنی خارج کردن رحم و تخمدانها سخت و ناراحت کننده است. گربه های نر راحت تر جراحی می شوند. ولی مطالعات و تجربیات حاکی از افزوده شدن عمر و بهبود سلامت گربه های عقیم نسبت به غیر عقیم است. زیرا گربه های عقیم نشده با هر زایمان و شیردهی مواد معدنی بدنشان و ذخائر پروتئینی و... صرف توله هایشان می شود. مضاف بر آنکه حیوان برای پیدا کردن

من

خيلي ميان رشته اي هستش!! با حال.. ريست محيط مسئل اول دنياست.. اگه اين احمقاي خشك مقدس داعش و شبه داعش در سراسر خاورميانه بزارنمون به حال خودمون... موفق باشي

زهرامهدوی فر

چقد جاااااااااااااااالب.. وای چه خوشگلن اینا.. واقعن جالب بود متنتون.. خب پس منتظر عکسا هستیما..

هادی

سلام به نظرم بهترین موجودات برای کنترل جمعیت موش ها، سگ های ولگرد هستند. وقتی جایی هستند هیچ موشی دیده نمیشه وقتی شهرداری جمشون می کنه همه جا پر از موش میشه! تجربه ی من از سگ این هست که تا به چشمش نگاه نکنی کاری بهت نداره و ازت می ترسه وقتی به چشمش نگاه کردی حتی اگه عصبانی نگاه کنی تصور می کنه که ازش ترسیدی.

سبحان

خیلی باهال بود

سبحان

خیلی باهال بود

سبحان

خیلی باهال بود [لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند][لبخند]

نگین love

سلوم خیلی باحال وبت و میشه چند تا سوال بپرسم اگه وقتشرو داشته باشین در مورد همین گربه dsh

نگین love

سلام اولین سوالم در مورد گرفتن این نژاد گربست چون یک گربه در حیاطمون توی انباری لونه ساخته و زخمی که اگه اشکالی نداره میشه جواب این سوالرو بگین که من بعد از گرفتنش باز هم سوال بپرسم [قلب][لبخند][لبخند][سوال][سوال][سوال]