جذب دی اکسید کربن بسیار زیاد توسط جنگل های استوایی

تایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد جنگل‌های استوایی بیش از تصور بسیاری از کارشناسان قادر به جذب دی اکسید کربن ناشی از فعالیت‌های انسانی هستند.

به گزارش صدای طبیعت، این بررسی که توسط مرکز ملی تحقیقات جوی ناسا انجام گرفت حاکی از آن است که جنگل‌های استوایی جذب یک میلیارد و 400 میلیون تن دی اکسید کربن را از مجموع جهانی جذب دو میلیارد و 500 تنی برعهده دارد.

به گفته کارشناسان این بررسی نشان می‌دهد درختان استوایی می‌توانند در کاهش میزان گرمای جهان موثر باشند همچنین از آنجاییکه میزان جذب دی اکسید کربن در جنگل‌های شمالی رو به کاهش است جنگل‌های استوایی می‌توانند سال‌های بیشتری به جذب این گاز گلخانه‌ای ادامه دهند.

«دیوید اسچیمل» محقق ارشد این مطالعه گفت: این پرسش که کدام نوع از جنگل ها بزرگترین جذب کننده کربن به حساب می‌آید صرفا یک کنجکاوی نیست بلکه این موضوع اشاره به درک و برداشت ما دارد که آیا اکوسیستم‌های زمینی و خاکی جهان می‌توانند عامل جبران کننده میزان انتشار گاز دی اکسید کربن باشند.

به گزارش صدای طبیعت به نقل از شبکه اخبار محیط زیستی، جنگل‌ها و دیگر پوشش‌های گیاهی بیش از 30 درصد این گاز گلخانه‌ای ناشی از فعالیت‌های انسانی را از طریق فرآیند فتوسنتز جذب می‌کنند و در صورتیکه میزان جذب کاهش پیدا کند سرعت افزایش گرمای جهان بالا می‌رود.

پ.ن: آیا واقعا نابودی این جنگل ها کار درستیه ؟

/ 4 نظر / 40 بازدید
زهرامهدوی فر

کاش برای حل این گاز های گلخونه ای یه راه حلی پیشنهاد میشد که واقعنم بهش عمل میشد به خدا... نابودی جنگل ها=باپایان زندگی ما

آزاد

اینم ادرس یه سایت جستجوی خوب برای کمک به کاشت درخت توی جنگل های بارانی. خودت حتما آدرسش رو می دونی اما گفتم بزارم تا شاید برای دیگران مفید باشه.: ) http://ecosia.org/

احسان

سلام دوست عزیز وبلاگ خیلی جالبی دارید. من مطالبتون رو خواندم عالی بود. ممنون میشم به وبلاگ منم سربزنی و تبادل لینک کنیم.