5اموزش تا کودکان علاقه مند محیط زیست شوند.

 

از مهم ترین راه کار های کمک به محیط زیست آموزش است.و مهمترین آموزش ،اموزش به فرزندان خود است.زیرا اینده زمین در دست نصل های بعدی است .اگر ما هم اموزش میدیدیم شاید الان وضع بهتر بود.

در ادامه 5 راهکار برای علاقه مندی فرزندان نوشته شده.


غذا‌هایتان را با مواد طبیعی و موافق با محیط زیست درست کنید:

این ماه غذاهای محلی را گل سرسبد میز شامتان کنید. به کودکانتان اجازه بدهید به شما در پیدا کردن اقلام دارای برچسب خاص در فروشگاه و یا حتی بهتر از آن در رفتن به بازار کشاورزان کمک کند.

کود:

به سایت EPA. gov سر بزنید تا ببینید که چگونه ته مانده غذا‌ها و زباله‌های حیاط را به خاک سرشار از مواد مغذی برای باغچه گل و سبزیجاتتان تبدیل کنید.

فیلم ببینید:

از طریق فیلم‌، اطلاعاتی را درباره مسائل زیست محیطی یاد بگیرید. مثلاً Wall. E (این فیلم داستان وال ای، ربات هوشمند آشغال‌ جمع‌کنی است که ماموریت دائمش، فشرده سازی و جمع آوری پسماندها و آلودگی‌های صنعتی است) را تماشا کنید یا مستند حقیقت تلخ (An Inconvenient Truth) که درباره گرم شدن کره زمین بوده و کارگردان آن کاندید جایزه نوبل شده است، می تواند برای کودکان بزرگ‌تر مناسب باشد.

در اینترنت جستجو کنید:

با انجام بازی‌هایی مانند Barney and Friends Clean up (بارنی و دوستانش محیط زیست را تمیز می‌کنند)، به کودکتان نشان دهید که نجات محیط زیست می‌تواند لذت بخش باشد (Pbskids. org/games/environment. html). کودکان بزرگ‌تر هم می‌توانند از بازی‌هایی مانند Adventures With Bobby Bigfoot که در همین رابطه است، لذت ببرند (Kidsfootprint.org).

استفاده مجدد از ظروف پلاستیکی:

به جای انداختن ظرف پلاستیکی در سطل بازیافت، آن را به ظرف غذای پرندگان تبدیل کنید. نواری از ضلع مقابل دسته ببرید، آن را پر از دانه پرنده کنید و روی سنگ تخت یا سایر نقاط مناسب قرار دهید.

/ 6 نظر / 15 بازدید
زهرامهدوی فر

سلام خسته نباشی.. حتمن رو حسین وآتنامون امتحان میکنم..ایشالله که جواب بده..[نیشخند][گل]

صبح

ممنون از شما [گل]

فرشید

میگم بهتر نیست همینجوری یه مشت دونه بریزیم روی خاک باغچه و دهها ظرف پلاستیکی رو بدیم نون خشکی محل....هم اون بنده خدا برای بازیافت به یک نوایی میرسه هم پرنده ها اینجوری بیشتر لذت می برن[نیشخند]

ریحانه

به پدر ومادرها چه کسی آموزش بده تا اونها هم با بچه هاشون اینطور رفتار کنن؟نسل خیلی به قهقرا رفته .

زهرا

همه اصلاحات از روی کودکان آغاز میشوند البته بیش از آموزش نیاز به اصلاح خود داریم زیرا کودکان از ما تقلید میکنند

مهسا

سلام علي و طاهاي عزيز ، دستتون درد نكنه از اين كه به فكر نسل هاي آينده هم هستيد [گل]