تاثیر گرده ها بر آب و هوای زمین!

مطلعات جدید نشان داده گرده بر آب و هوای زمین تاثیر زیادی دارد...

به گزارش صدای طبیعت، کارشناسان آمریکایی در مطالعه جدید خود مشاهده کردند گرده‌ها که کپسول‌های حامل ذرات ژنتیکی هستند و از طریق باد جابه‌جا می‌شوند می‌توانند بر شرایط جوی زمین تاثیر بگذارند.

کارشناسان مطالعات جوی که عموما به بررسی «ائروسل» یا همان ذرات معلق در هوا که نور و گرما را پراکنده می‌کنند و در شکل‌گیری ابرها نقش دارند، پرداخته‌اند، اغلب در مطالعات خود گرده‌ها را نادیده گرفته‌اند.

«آلیسون اشتینر»، متخصص این مطالعه گفت: این گرده‌ها به اندازه‌ای بزرگ هستند که در سیستم جوی اهمیت دارند و نقش‌شان در شکل‌گیری ابرها یا تعامل با اشعه خورشید قابل توجه است. همچنین این ذرات بزرگ در اتمسفر پایدار نیستند و به سرعت از بین می‌روند.

به گزارش شبکه اخبار محیط زیست، کارشناسان آمریکایی به بررسی این موضوع پرداختند که آیا رطوبت می‌تواند موجب تجزیه گرده‌ها شود و دریافتند زمانی که گرده‌ها مرطوب می‌شوند در ظرف چند ثانیه یا دقیقه به آسانی تجزیه می‌شوند و ذرات بسیار کوچکتری تولید می‌کنند که می‌توانند مانند هسته تراکم ابر عمل کنند و در نتیجه در بارورسازی ابرها نقش دارند.

/ 5 نظر / 15 بازدید
صبح

جالب بود

زهرامهدوی فر

سلام .خیلی جالب بود.. دستتون درد نکنه طاهایی..

ميان رشته اي

دروغ ميگن.. ميلياردها ساله كه اين ذرات معلق بود و مشكلي هم ايجاد نمي كرد. مگه نديدي كه هميشه رسم بوده اتوي بازار يا توي منازل گردگيري مي كنند. ... الان مشكل اصلي خرابكاري در فضاي سبز و درياهاست كه باعث شده گرده ها ديگر «جذب» نمي شوند و همچنان معلق مي مانند.... عامل دوم اينه كه فضا محل تاخت و تاز بشر شده و حركات ذرات روند طبيعي رو طي نمي كنه ... دائم در جوشش هستش و فرصت فرود و جذب شدن به مغناطيس زمين را ندارد.

محیط زیست

سلام.عیدتون مبارک. مطلب تان خیلی جالب وجدید بود لطفا کمی بیشتر درباره این موضوع توضیح دهید.