کرگدن ! خدانگهدار!!

با کاهش جمعیت کرگدن‌ها به دلیل شکار غیرقانونی آن‌ها، اکنون شکارچیان بچه کرگدن‌های آسیب‌پذیر را مورد هدف قرار داده‌اند.

به گزارش صدای طبیعت، در سال 2014 میلادی 1215 راس کرگدن به دلیل شکار غیرقانونی تلف شده‌اند که نسبت به رکورد سال قبل از آن، افزایش 21 درصدی داشته‌ است. در نتیجه، چندین زیرگونه کرگدن در فهرست قرمز اتحادیه جهانی محیط زیست در گروه گونه‌های در معرض جدی خطر انقراض قرار گرفته‌اند.


کرگدن سفید به ویژه یکی از این گونه‌هاست که طی چند سال آینده احتمال انقراضشان وجود دارد چرا که تنها پنج راس از این گونه جانوری تحت مراقبت هستند.

این روزها شاخ‌ کرگدن از طلا و کوکائین هم گران‌بهاتر شده و به عنوان دارویی سنتی به فروش می‌رسد هرچند شواهد علمی تاثیرات مثبت آن روی سلامت را تایید نکرده‌اند.

تجارت بین المللی شاخ کرگدن تحت مقررات «کنوانسیون منع تجارت گونه های گیاهی و جانوری در معرض خطر انقراض» (CITES) و از سال 1977 ممنوع شد اما رشد تقاضا برای این محصول موجب افزایش شکار قاچاقی این گونه جانوری در آفریقا و آسیا شده‌ است.

به گزارش صدای طبیعت به نقل از ساینس نیچر ورلد نیوز، در آفریقای جنوبی حدود 20 هزار راس کرگدن وجود دارد اما در صورتی که شکارچیانِ بی‌رحم و سودجو همچنان این بچه کرگدن‌های بی‌دفاع را مورد هدف خود قرار دهند امید آنکه این حیوانات به نسل بعدی برسند و جمعیت خود را افزایش دهند به طور کلی از دست می‌رود.

انتهای پیام

پ.ن:فکر کنم توضیحات و نوشته های قبلی مان کافی باشد!

/ 7 نظر / 20 بازدید
رعنا

بازم مثل همیشه حیوونا زیر تیغ ما ادمای به اصطلاح انسان . واین داستتان ادامه دارد ..

تفكر ميان رشته اي

سلاااام... راستي ملت چقد گردنشون كلفته!!... ماها نون گيرمون نمياد، بقيه شاخ كرگدن ميخرن!!.. ياد كتاب كرگدن اوژن يونسكوي فرانسوي افتادم.. البته، حقش بود ياد داعش بيفتم... [لبخند][گل]

ج.شاهد

با سلام.با تشکر از شما بابت یادآوری ذره ای از عظمت جمال الهی ..خدا به شما توفیق روز افزون در جهت انتشار مطالب الهی بدهد..

همسفر جاده دلتنگی

بیچاره های زبون بسته به کجا پناه ببرن از دست این موجودات دو پا [ناراحت][گل][گل][گل][گل][گل][گل]

مریم

پوستش قابل پیوند هست؟! نیازمندم!

saba

فاطمه اكتفا به نامش نكنيد نشناخته توصيف مقامش نكنيد هر كس که در او محبت زهرا نيست علامه اگر هست سلامش نكنيد

رعنا

حتب نقطه های قران با فاطمه عجین است کیست ابن بانو که شناختنش درک شب قدره. سوره کوثر 18 نقطه داره به تعداد سالهای عمر بانوی دوعالم . این ایام تسلیت میگم.