تولد 105 توله ببر «در پارک ببر» واقع در چین

کارشناسان حیات‌وحش چین اعلام کردند: در سال 2014 در مجموع 105 توله‌ببر سیبری در پارک ببرهای استان «هیلونگ‌جیانگ» این کشور به دنیا آمده‌اند.

به گزارش صدای طبیعت، ببرهای سیبری جزو گونه‌های به شدت در معرض خطر انقراض هستند.

طی دهه گذشته «پارک ببر» چین به عنوان بزرگترین مرکز نگهداری و پرورش ببرهای سیبری در جهان برنامه‌هایی را برای باروری این حیوانات ارائه کرده تا از نژاد این گربه‌سانان باشکوه حفاظت کند. در حال حاضر بیش از 1000 قلاده ببر سیبری در این پارک نگهداری می‌شوند. تمامی این ببرها تحت تست‌های DNA قرار گرفته تا از جفت‌گیری‌های هم خون در بین آن‌ها جلوگیری شود.

به گزارش صدای طبیعت به نقل از خبرگزاری شینهوا، ببرهای سیبری جزو 10 گونه جانوریِ به شدت در معرض انقراش در جهان هستند و عمدتا در شمال شرق چین و شرق روسیه زندگی می‌کنند.

همچنین راجب اطلاعات بیشتر راجب ببر سیبری می توانید از این دو سایت دانلود یا نگاه کنید.

مستند ببر سیبری

مستندی دیگر از ببر سیبری

/ 9 نظر / 10 بازدید
مریم

سلام .میتونم بپرسم رشته تحصیلی شما چیه که اینطور با علاقه و حرفه ای مطالبی پیرامون طبیعت و حیات وحش مینویسید .!؟ البته اگه مایل هستید جواب بدید .

سلام خوبی؟ به به همیشه اپ هستی ها........افرین....امتحان دارم واسم دعا کن

آلیس

مگه در حیوانات هم خونها جفت گیری میکنن؟ و چرا ازش جلوگیری میشه؟

صبح

عجب جذبه ای دارد این ببر سیبری

ریحانه

چه جالب .دقیقا مثل نگهداری حیات وحش در ایران .که دوتا ببر از سیبری گرفتن .وبعد یک سال یکیشان بر اثر مشمشه ودیگری بر اثر تنهایی وعفونت از بین رفت.کنترل موالید در ایران حرف ائل را میزند از لحاظ سهل انگاری های تعمدی وجهالت مسئولین بس سواد وبی وجدان

زهرامهدوی فر

اینا هم که در حال انقراضن.. کاش حواسمون بیشتر به اطراف پیرامونمون باشه..

زهرامهدوی فر

اینا هم که در حال انقراضن.. کاش حواسمون بیشتر به اطراف پیرامونمون باشه..