پاسخ به سوالات کوتاه شما.

 

چگونه از زباله تر خاک گلدان بسازیم؟

یکی از راه های تبدیل زباله به فراورده های سودمند همین تبدیل به خاک گلدونه طبیعتا این کارو تو خونه نمیشه انجام داد چون قطعا خانوما از مکان تبدیل زباله تو خونشون خوششون نمیاد در ضمن باید بدونید زباله های طبیعی و تر ما مثل پوست های میوه تفاله های چایی و حتی باقی مونده های غذاها به صورت جداگانه می تونن حواص متفاوتی در خاک ایجاد کنن مثلا خاکی که همراه پوست پرتغال در حال تجزیست خاصیت قلیایی داره پس اگه برای گل خاصی می خواید کمپست درست کنید به این نکته ها توجه کنید اما اگه از من میپرسید و گیاه خاصی مورد نظرتون نیست میگم هر چیز طبیعی و می تونید به یه ورمی کمپوست خوب تبدیل کنید برای ورمی کمپوست شمابه کرم های خاصی نیاز دارید اما بدون کرم هم میشه به مقصور رسید روش کار بدون ورم (بدون کرم):

برای این کار هم باز هم راه های پر هزینه ارائه شده اما من میگم شما فقط و فقط زباله های تر خود رو زیر خاک قرار بدید و بعضی اوغات اونو زیرو رو کنید این طوری یه کود مناسب خود و کم هزینه (بی هزینه دارید) اما اگه تخصصی و پر هزینه می خواید لینک زیر رو بخونید.

http://www.phce.org/1389-05-23-15-58-56/919-1391-08-26-11-29-20.html

اطلاعاتی درباره ی اوپاسوم می خواستم:

چکیده ی اطلاعاتی که خودم داشتم و در کتاب پستانداران نخستین نوشته شده به این شرح است

پاسوم پستاندار کیسه داری است که در آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی زندگی می کند. این جانور با کیسه داران استرالیا و زلاندنو، خویشاوندی دارد
اپاسوم بالغ، در آشیانه ای از برگ های مرده، در درختی توخالی زیر انبوهی از چوب های مرده یا در یک سوراخ زندگی می کند. اپوسام ماده، می تواند هر بار ۲۵ نوزاد به دنیا بیاورد. اما تنها به ۱۲ یا ۱۳ تای آن ها غذا می رساند، در نتیجه بقیه ی نوزادان می میرند
نوزادان زنده ۱۰ هفته در کیسه می مانند. در این مدت کیسه جای کافی برای نگهداری آن ها دارد. سپس از کیسه خارج می شوند و در آشیانه ای که مادر ساخته است زندگی می کنند.
غـــــــــذا
بعضی از اپاسوم ها میوه یا توت می خورند. اپاسوم ویرجینای آمریکای شمالی، بیشتر از جوندگان تغذیه می کند، اما می تواند مرغ ها را نیز بخورد
بیش تر بدانیم:
تعدا گونه: ۱۷
رنگ: سیاه، خاکستری، قهوه ای و سفید
وزن: تا ۶ کیلوگرم
طول: ۱۵۴ سانتی متر
وضعیت: فراوان
طول عمر: حدود ۲ سال
دشمن: انسان ، پرندگان شکاری ، روباه ، شغال و...
مشخصـــات:
دم بلند و تاب دار برای گرفتن شاخه ها
چنگال های قوی برای بالا رفتن و کندن زمین
گوش های خیلی تیز برای شنیدن صدای طعمه در شب
توجه: وقتی که اپاسوم برای شکار از لانه اش خارج می شود، نوزادانش را روی پشت خود حمل می کند پس در خانه اش بدون حضورش چیزی نخواهید یافت!.

 

ایا مکان اصلی زندگی کبوتر چاهی چاه است؟ ان طور که من مطالعه کردم و البته از برخی کشاورزان پرسیدم به این نتیجه رسیدم که چاه یکی از مکان هاییست که کبوتر چاهی می تواند در ان لانه بسازد و اسم این حیوان بر گرفته از این روش است البته نه در هر چاهی کبوتر چاهی تنها در چاه هایی با دیواره ی خاکی لانه میسازد.

کبوترها در محیط‌های باز و نیمه باز از جمله مزارع کشاورزی و شهرها زندگی می‌کنند. جمعیت وحشی بر لبهٔ صخره‌ها و کوه‌ها آشیانه می‌سازند  اما بعضی از ان ها  واقعا در چاه ها و قنات ها زندگی می کنند اگر در تهران زندگی می کنید کبوتر های چاهی را در محیط های خلوت پارک های جنگلی می توانید ببینید یادتون باشه فقط و فقط ببینید نه ... !

از لحاظ ریخت شناسی باید گفت این حیوان شبیه کبوترهای معمولی است اما پاهای سرخ رنگ دارد و البته رنگ بدنی متغییر دارد اما معمولا خاکستری پر رنگ است.

 

پارامترهای تشخیص اسیب لایه اوزون چیست؟

مهم ترین پارامتر میزان پرتو بنفش موجود در نور خورشید است که با استفاده از ماهواره های طیف سنج به راحتی به مقدار پرتو فرابنفش عبور کرده از ان پی میبرند هم اکنون استرالیا و قطب جنوب بیش ترین مقدار پرتو فرابنفش را دارند که ان هم به خاطر از بین رفتن لایه اوزون است.

ارتباط تنوع زیستی با سلامت جسم و روح چیست؟

یکی از مهم ترین اصول برای بهبود روحیه در روان شناسی ارتباط گیری با طبیعت است حتی در پزشکی هم بسیار به این موضوع توجه میشود در پزشکی سنتی هم توجه به همین موضوع است اما یکی اصول شهر سازی و معماری هم استفاده از فضای سبز و... درون شهر هاست که باعث لطیف شدن هوا کاهش الودگی نوری صوتی و... میشوند همچنین به خاطر رنگ سبز یا ابی اسمان باعث کنترل و کاهش استرس های روزانه میشوند خلاصه طبیعت بزرگترین داروخانه مشکلات روحی و جسمی است و درمان های همچون رایحه درمانی اب درمانی سنگ درمانی و... وابسته به طبیعت اند داروسازی هم همین کار را میکند.

برای سلامت روح هم باید بگویم کدام یک از شما تا به حال با صدای اب پرندگان باد و ... ارام نشده اید؟

ابا انحلال و یا ادغام سازمان محیط زیست به نفع محیطزیست است؟

سوال بسیار خوبی است قبلا همچین نظر سنجی در وبلاگ گذاشته ام که می توانید ببینید انحلال و ادغام قطعا منجربه فاجعه میشوند اما اگر ما هم مثل بسیاری از کشور ها وزارت خانه محیط زیست داشته باشیم با بودجه و امکانات یک وزارت خانه ان وقت نصف مسیر را رفته ایم.

ایا درخت ارغوان با باکتری های ارغوان ارتباط دارد؟

باکتری های ارغوانی جز اولین باکتری های بودن که روی زمین شکل گرفتن و دریاها رو با رنگ ارغوانی خودشون به رنگ بنفش دراوردن و به اون ها پروکاریوت میگن پروکاریوت دسته ای شامل باکتری ها جلبک ها و سایر تک سلولی های سادس اما درخت ارغوان یک درخته و جز دو لپه ای های نو هستش یعنی چیزی حدود ۶۵-۱۴۴ میلیون سال پیش)همزمان با اولین نهاندانگان گیاهان گلدار ظاهر شدند. ولی باکتری های ارغوان که الان در بعضی ازچاله های اب یافت میشن حدود 3.5 میلیارد سال از پیدایششون میگذره تشابه این دو تا فقط در رنگ ارغوانی زیباشونه و به هم ابدا ربطی ندارن

 

/ 3 نظر / 254 بازدید
رعنا

عالیه خیلی ؛اغاز نو مبارک

مهشید

سلام[لبخند]ممنون[گل].

ریحانه

سلام .خیلی ممنونم که به سوال من جواب دادین .این یه عیدی خوب بود از تراوش مغز وقلم توانای شما .امیدوارم در سال جدید همچنان وهمچنان در کسب دانستنیها ومعرفت وآدمیت پیشتاز باشین .