علل همجنس گرایی بین گاو ها در گاوداری ها.

امروز برای یافتن پاسخ این سوال که آیا در گاوداری ها بین گاوها هم جنس گرایی دیده میشود یا نه به مرکز تحقیقات دانشکده دامپزشکی تهران رفتم و با دکتر راغ که از اساتید دامپزشکی دانشگاه تهران است صحبت کردم.

سوالات من به شرح زیر بود:

۱.آیا در گاوها عموما رفتارهای همجنس گرایانه دیده میشود؟ اگر بله فکر میکنید علت آن چیست؟

- بله و علت آن جدا بودن قسمت گاوهای نر؛گوشتی؛ از گاوهای ماده یا شیرده است. 

۲. با این حساب چرا قسمت نرها از ماده ها جدا است؟

-به علت اینکه در تمام روزهای سال گاوها از غذای خوب برخوردارند پس چیزی به نام فصل جفت گیری برای آن ها معنا ندارد و اگر گاوهای نر و ماده را با یکدیگر نگهداریم گاو ها در بیش تر روز های سال جفت گیری میکنند و ممکن است جفت گیری آن ها بین گاوهای یک خانواده صورت بگیرد و از لحاظ ژنتیکی گوساله ی به دنیا امده مرغوب نباشد.

۳.آیا این رفتارها تنها بین گاوهای نر دیده دیده میشود؟

-خیر به همان اندازه که گاو های نر این حرکات را انجام میدهند در گاوهای ماده هم اینگونه حرکات دیده میشوند.

۴.این گونه رفتارها شامل چه حرکاتی میشوند؟

-در بین گاوهای نر و ماده رفتار هایی مانند لیسیدن؛ بوییدن و... دیده میشود البته بعضی وقت ها گاوهای نر از سرو کول یکدیگر نیز بالا میروند.

۵.بیش تر در چه مواقعی این گونه رفتار ها دیده میشود؟

بین گاوهای نر زیاد تفاوتی ندارد و در تمام طول سال دیده میشود اما بین گاو های ماده این رفتار دردوره های پریود جنسی حیوان اتفاق می افتد. چون حیوان ماده در این دوره بشدت بر انگیخته میشود و دامداران از همین حرکات متوجه این مسئله میشوند که گاوهای ماده آماده ی جفت گیری هستند یانه.

۶.ایا به گاوها هورمون های جنسی مثل تِستوستِرون Testosteron هم تزریق میشود؟

نه بدن گاوهای نر به طور طبیعی این هورمون را ترشح میکند و لازم به تزریق این هورمون نیست.

۷.راستی جناب دکتر مگر گاو های نر را به صورت عقیم نگه نمی دارند؟

در گذشته بعضی از گاودارها برای کنترل  گاوهای نر آن ها را اخته یا نابارور میکردند ولی الان انجام چنین کاری لازم نیست اگرچه همچنان بازهم به ندرت بعضی گاودارها چنین کاری را انجام میدهند.

۸.آیا چنین رفتاری بین گاوسانان در طبیعت دیده میشود؟

نمی گویم اصلا چون احتمال آن صفرنیست. به ندرت احتمال دارد چنین رفتاری در طبیعت نیز صورت بگیرد. اما روی هم رفته چون در طبیعت گاوهای نر وماده کنار هم هستند امکان بروز رفتارهای همجنس گرایانه بسیار کم است.

 

میتوانید برای اطلاعات بیش تر از منوی کلمات کلیدی وبلاگ مطالب تکمیلی را پیدا کنید.

 پی نوشت: در این مرکز علاوه بر گاو و گوسفند، پرندگان و انواع ماهی هم پرورش داده میشوند. اما این پرورش برای فروش نیست و این مرکز برای تحقیقات دانشجویان دامپزشکی دانشگاه تهران است.

*این متن به درخواست خانم هلیا اسحاقیان تهیه شده است شما هم میتوانید برای اطلاعات بیش تر در موضوعات مورد نظرتان با ما در تماس باشید.

/ 34 نظر / 456 بازدید
نمایش نظرات قبلی
هلیا

ببخشید [لبخند] اینم از نیشم میگم راستی در مورد قو مطلبی داری؟

هلیا

میگما ی بارم تو وبت بحث فلسفی راه بنداز من بتونم به شدت اظهار نظر کنم !

هلیا

آره راستی ی سوال قو های سیاه رو دیدی؟ میخوام بیش تر در مورد اونها بدونم لطفا

هلیا

راستی دارم یه سری از مطالب به درد بخور وبلاگتونو بر میدارم و با مطالب خودم مخلوط میکنم و یه بروشور میسازم برای روزی که قرار بریم پارک وبلاگتونم معرفی کردم توش نظرت چیه؟

هلیا

بروشورای بیش تر بچه ها در مورد مصرف گراییه ولی من دو تا بروشور دارم که هر دوتاش در مورد محیط زیست و ایناس

هلیا

آره خودمم بیش تر دوست دارم وبلاگتون معتاد کنندس راستش من اصلا از زیست خوشم نمیاد اینو بار ها هم گفتم ولی وبلاگتون واقعا جذابه

هلیا

نخیرم!!! میگم خوبه یعنی خوبه!!

زهرا

این دیگه درباره فقط گاوها نیست به نطر من دخترا حق دارن به همجنس خود علاقه بشن وحتی این علاقشون منجر به ازدواج هم بشه چون به جنس مخالف خودشون اصلا نمیتونن اعتماد کنن وسعی میکنند خودشون برا هم دیگه تکیه گاه بشن اما درمورد پسرا نمیدونم

زهرا

منطورتون ازمخالف چیه ؟نطرتون چیه پس؟