توزیع بیش از سه تن کیسه جمع اوری زباله برای روز طبیعت

به گزارش صدای طبیعت، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با اشاره به نقش موثر گروه های مردمی در تحقق آسمان آبی و زمین پاک خاطر نشان کرد : این سازمان با همکاری بانک شهر که همواره حامی محیط زیست بوده و استفاده از ظرفیت ادارات پسماند در مناطق 22 گانه بیش از 3 تن کیسه بین شهروندان توزیع می نماید به نحوی که ضمن مدیریت پسماند ها در بوستان های منتخب سطح شهر ، در مبادی ورودی و خروجی شهر نیز پسماند های تولیدی در روز طبیعت به نحو مطلوب جمع آوری شود.

 

جعفری با تاکید بر لزوم تغییر سبک زندگی شهروندان و هدایت آن به سمت مصرف بهینه ، خرید به اندازه لزوم، پرهیز از اسراف و تفکیک پسماند در مبدا اظهار داشت : به طور حتم دست یاری شهروندان ما را به مقصد آسمان آبی و زمین پاک می رساند و استفاده از ابزار تشویقی سبب تعامل و همکاری هر چه مطلوب تر شهروندان خواهد شد.

 

وی در ادامه حضور آموزشگران ادارات پسماند در بوستان های منتخب جهت آموزش ، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی شهروندان ، اجرای نمایش با موضوع پسماند و اهمیت تفکیک زباله‌تر و خشک ، برپایی غرفه های اطلاع رسانی و برگزاری سامانه نشاط را از جمله برنامه های در نظر گرفته در روز طبیعت عنوان کرد و افزود: توزیع کارت قرعه کشی بین شهروندان به همراه کیسه های مخصوص پسماند از دیگر برنامه های تشویقی این سازمان در جهت جلب مشارکت های مردمی بوده که طی برگزاری جشنواره ای در روز زمین پاک به برگزیدگان جوایزی نفیس اهدا می شود.

 

به گزارش سما، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند ضمن درخواست از شهروندان برای رعایت نظافت در بوستان‌ها تصریح کرد : مخازن متعدد زباله در بوستان‌های شهر تعبیه شده است تا شهروندان زباله‌ها را درون آنها قرار داده تا با یاری شهروندان پاکیزگی شهر همیشگی و ماندگار شود.

پ.ن:حالا نوبت پدیدار شدن طرح آسمان آبی و زمین پاک هست .

/ 5 نظر / 20 بازدید
رعنا

جالبه که وقتی از کشور وتمدن ایرانمون صحبت میکنیم مینازیم به اینکه تاریخی غنی با قدمت 2500 ساله داریم ولی نمیدونیم که در همین تمدن زیبای ما باغ های ایرانی چه نقشی در دنیا ایفا میکرده اند امروزه از الگوی باغهای ایرانی تاریخی اروپایی ها استفاده میکنند و ما چه میکنیم ؟؟؟ با غ هایی که مال خودمونن رو نابود میکنیم بعد مینازیم به ایرامون باید هم بنازیم به این احترام به طبیعت و باغهایی که در کتاب اوستا گفته شده است که" هرکس این باغ را بسازد رابط با نورِ اهورامزدا خواهد شد " ایرانی بودن ناز داره ولی مسعولیت بیشتری هم داره نمیدونم ایا کشور ایران هم به ایرانیان مینازد؟؟؟ گمان نکنم .

رعنا

علی اقا یه سوال ؟ باکتری های ارغوانی ربطی به درخت ارغوان داره؟

رعنا

علی اقا یه سوال ؟ باکتری های ارغوانی ربطی به درخت ارغوان داره؟ درمورد رنگشون چون هم باکتری ها رنگشون ارغوانی اکثرا وهم درخت ارغوان باید ربط داشته باشن بنظرم شما اطلاعی در این باره ندارین؟ ممنون میشم نظرتونو بدونم ؟

رعنا

خیلی ممنون اینکه هم این باکتریها در دوره ی زمانی اواسط زمستان روی ابها دیده مین وهم گل دادن درخت ارغوان در این زمان هست فک کردم باید به هم ربطی داشته باشن ..ممنونم

محمد

سلام عرض ادب عالیه عزیزم موفق باشی