تعهدات مهم در سیدنی

اجلاس بین‌المللی مناطق حفاظت شده که با عنوان «کنگره جهانی پارک‌ها» هر 10 سال یکبار برگزار می‌شود، امسال با طرح «تعهد سیدنی» خاتمه یافت.

به گزارش صدای طبیعت، «کنگره جهانی پارک‌های 2014» به سازماندهی اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت (IUCN) و به میزبانی دولت‌های استرالیا و نیوسوآث‌ویلز در شهر سیدنی برگزار شد و اکنون مجموعه تعهدات مطرح شده در این اجلاس با عنوان «تعهد سیدنی» یک دستور کار بلندپروازانه برای حفاظت و مراقبت از دارایی‌های طبیعی از جمله کاهش نابودی جنگل های بارانی در آسیا و اقیانوسه و نیز افزایش سه برابری حفاظت از سواحل آفریقا را شامل می‌شود.

این اهداف از طریق اقدامات سازمان‌های دولتی، سازمان‌های بین‌المللی، بخش خصوصی، گروه‌های بومی و انجمن‌ها و ... محقق خواهد شد.

به گزارش صدای طبیعت :به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت، در این نشست همچنین بر افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در زمینه‌ جلوگیری از انقراض گونه‌های نادر، مقابله با تغییرات جوی، کاهش بلایای طبیعی، امنیت غذا و آب و افزایش سلامت انسان‌ها نیز اشاره شده است.

در این نشست همچنین بر اساس «اولین استاندارد جهانی برای تعریف بهترین شیوه مدیریت مناطق حفاظت شده» که در کنگره و از سوی فهرست سبز IUCN ارائه شد این استاندارد به 23 منطقه در کشورهای استرالیا، چین، کلمبیا، فرانسه، ایتالیا، کنیا، اسپانیا و کره جنوبی که در آن‌ها بسیاری از مناطق طبیعی بومی تحت حمایت بوده‌اند، اعطا شد. در این کنگره همچنین بر لزوم رعایت قوانین طبیعی در مناطق حفاظت شده به منظور جلوگیری از انقراض گونه‌های گیاهی و جانوری متنوع تاکید شده است.

/ 5 نظر / 22 بازدید
مهر ماندگاز

تعهد میشه اما عمل نمیشه[متفکر][متفکر]

saba

سلام خوبی دیگه یادی از کلبه بینوایی نمیکنید کم رنگ شده نظراتتون در وبم

صبح

ممنون از مطالب شما

یــــــاســـــــــ

به امید فردایی بهتر[گل] پیرو پاسخت به کامنت یه دوست ، اومدم بلکه خجالت زده بشی[چشمک][نیشخند]