سه دقیقه تا پایان بشریت (بخش اول)

سلام.

ما دوباره بر گشتیم.

اگه می خواید بدونید چه چیزهایی بقای بشر امروز رو تهدید می کنن 4 دقیقه برای متن زیر وقت بزارید.

بعد از پایان جنگ جهانی اول که با دو انفجار اتمی در شهر های ژاپن به پایام رسید.تعدادی از هیات علمی و امنیتی که در میان انها 17 برنده نوبل هم وجود دارد ساعتی نمادین را در دفترشان در دانشگاه شیکاگو به دیوار اویختند که از 1947 این ساعت نمادین بیانگر شمارش معکوس دوباره وقوع یک فاجعه جهانی بود که به تعبیری ان را «ساعت پایان جهان»نام نهادند

در این ساعت نیمه شب یا ساعت 12 بیانگر وقوع فاجعه است  وهر اندازه ساعت به نیمه شب نزدیک تر شود به معنای نزدیک شدن زمینیان به فاجعه است. تا الان دو دقیقه مانده به نیمه شب بدترین حالت و 17 دقیقه مانده به نیمه شب بدترین و بهترین حالت ها را نشان میدادند که البته این زمان ها می توانند در اینده تغییر کنند.

 

تا سال 2007 این ساعت تنها به بررسی وضعیت سلاح های هسته ای در جهان می پرداخت و امنیت جهانی را از این زاویه جست و جو می کرد ، اما از آن سال به بعد به دلیل اهمیت مساله تغییرات آب و هوایی اعضای این هیئت نقش این تغییرات را در جلو یا عقب بردن ساعت به نشانه های نزدیکی به وقوع یک فاجعه جهانی است که می تواند یر اثر ، جنگ هسته ای وقوع تغییرات شدید آب و هوایی با هر توسعه علمی و تکنولوژِیکی باشد ، فاجعه ای که می تواند یه صدمه عظیم و جبران ناپذیر را به بشریت وارد کند.

سیوان کارتا از اعضای هیات علمی  امنیتی و پژوهشگر ارشد موسسه زیست محیطی استکهلم می گوید:«گام هایی که امروزه به عنوان واکنش های سیاسی به مساله آب و و هوا شدیدا برجسته می شوند،ختی انتظارات پنج سال پیش را براورده نمی کنند و در برابر دانشمندان هیچ نیستند.

نتایج تعجب بر انگیز نیستند اکنون نرخ جهانی انتشار گاز های گلخانه ای 50 درصد بیشتر از مقدار آن درسال  1990است. سرمایه گذاری ها با نرخی بیش از یک تریلیون دلار در سال به سوی زیر ساخت های سوخت های فسیلی سرازیر شده اند .و صد ها میلیارد دلار دیگر نیز به صورت کمک هزینه سوخت های فسیلی صرف می شوند ما میتوانیم و باید این وضع را تغییر دهیم.

علی:

دو خطر عمده  بدون ان که متوجه ان ها بشویم امنیت اقصادی جانی و مالی همه ی ما 7 میلیارد انسان را به خطر انداخته اند که یکی تغییرات اب و هواست و دیگری خطری از جانب بمب های اتمی ... .

تعداد کلاهک های هسته ای در جهان در اوایل 2015 به رقم 15 هزار و 850 عدد رسید.


آمریکا و روسیه بیشترین تعداد کلاهک های هسته ای را در اختیار دارند. آمریکا 7260 عدد کلاهک اتمی و روسیه 7500 کلاهک اتمی دارند.
این دو کشور باهم حدود 90 درصد از کل بمب های اتمی جهان را در دست دارند.

چین 260 کلاهک اتمی
فرانسه 300 کلاهک اتمی
بریتانیا 215 کلاهک اتمی


هند 90 تا 110 کلاهک اتمی
پاکستان 100 تا 120 کلاهک اتمی
اسرائیل 80 کلاهک اتمی
کره شمالی 6 تا 8 کلاهک
- روند فعالیت های کشورهای دارنده بمب اتمی نشان می دهد در آینده ای نزدیک این کشورها از بمب اتمی دست برنخواهند داشت.

این مطلب ادامه دارد ...

/ 15 نظر / 15 بازدید
نمایش نظرات قبلی
باران

جالبه که دقیقا همان کشورهایی که کلاهک اتمی دارند از انرژه هسته ای ایران می ترسند!!!

مهشید

سلااااام. عاالی بود......[لبخند]

رعنا

هنوز تگ لایکا. برنگشته !!!

ریحانه

اصلا نمیتونم با وب شما اتصال پیدا کنم .انگار که رمز ورود گذاشتید4

صبح

من فكر مي كنم اگر بيشتر از انرژي هاي ديگه مثل انرژي آفتابي ، باد ... استفاده كنيم شايد موفق تر باشيم مثل ژاپن كه كم كم از انرژي هسته اي صرف نظر كرده و به اين انرژي ها رو آورده است

ناشناس

سلام :) آمریکا ک همیشه برا تمام دنیا خطرناک بوده و هست. چ با بمب هسته ای چ بدون بمب. ولی بنظرم مهم ترین موضع آب و هواست ک خودمون داریم با دست خودمون خودمونو بدبخت میکنیم :| [نگران]

جامعه ما به بیماری بسیار شدید دروغ دچار است... با هم کمک کنیم تا درمان شویم... وبلاگ بسوی راستی www.besooyerasty.mihanblog.com

متزنبام

فرمایش صحیح، ...ولی حالا خدا وکیلی، این قارچ انفجار اتمی قشنگ نیست؟ خیلی پدیده جالبی ه. ...

صبا

عالی بود . پیشنهاد میکنم داستان ژاپنی ساداکو و درناهای کاغذی رو بخونید.[تایید][لبخند]