نسل سلطان جنگل در حال انقراض

کارشناسان محیط زیست هشدار داده اند که افزایش جمعیت انسان‌ها تهدید جدی برای شیرهای آفریقایی محسوب می‌شود.

                                               

به گزارش صدای طبیعت، مسئولان حیات وحش در آمریکا قانون جدیدی را پیشنهاد کردند که به موجب آن میتوان از شیرهای آفریقایی که در هزاران مایلی ساحل آمریکا زندگی میکنند حمایت کرد.

این شیرها بومی آمریکا نیستند اما سازمان حیات وحش امریکا می گوید: نابودی این شیرها زندگی دیگر جانوران را نیز به خطر می اندازد.

به گزارش صدای طبیعت و به نقل از بتاوایرد، رئیس سازمان حیات وحش آمریکا اعلام کرده نسل این شیرها روز به روز در حال کم شدن است و باید راهی برای این مشکل پیدا کرد.

وی افزود: در آینده ی نه چندان دور، نسل شیر ها با خطر جدی مواجه می شود.

این مقامات تاکید کردند که این قانون مربوط به باغ وحش‌ها نمی‌شود. کاهش جمعیت این‌ گونه جانوری تنها به دلیل شکار نیست، بلکه افزایش جمعیت انسان‌ها نیز حیات آن‌ها را تهدید می‌کند. بر این اساس آفریقا نیاز دارد تا تمهیدات لازم را برای افزایش ظرفیت زیستگاه‌های طبیعی حیوانات در نظر بگیرد.

در این گزارش گفته  شده که جمعیت در صحرای آفریقا تا سال 2050 دو برابر خواهد شد و نسل این شیرها با ادامه این وضعیت و در صورت بهتر نشدن شرایط زندگیشان و تخریب بیشتر زیستگاه هایشان منقرض خواهند شد.

 

/ 6 نظر / 20 بازدید
زهرامهدوی فر

بازم که انقراض..اونم شیر...ولی خداییش خوبه که دارن حمایت میکنن که اینجوری نشه..

زهرامهدوی فر

میگم یه سوال واقعن ذهنمو مشغول کرده..چرا آفریقا با این همه بدبختی بازم میخواد افزایش نسل داشته باشه؟؟؟[سوال][سوال]

helium23

بسییییییییییی مچکرم. واقعا خیلی بسی..واسه اسم اون گیاه.:)))) راسش گربمون بچش پریده جلو ماشین مرده،الان مامانش از ترس متواریه.. پیداش میکنم.قول میدم..[گل][گل] و هر چیز دیگه ای اگه بخواید..

دخمل شمال

امیدوارم حمایتها با یک فکر اساسی همراه باشه و در حد عمل باشه تا اینا به انقراض نرسن ... ممنون از مطلبت[گل]

همسفر جاده دلتنگی

ای داد بیداد!!! چی نسلش منقرض نمیشه حداقل دلمون رو به اون خوش کنیم [تعجب][گل][گل][گل][گل]

علیرضا هادی نژاد

من اصصصصصصصصصصصصصصصصصصصلا دلم نمی خواد شیر ها انقراض بشن چه دولت های بی عرضه ای که نمی تونن برای حیوانات کاری بکنن.[اضطراب]