13 در به در

سیزده به در هم از آن چیزهاییست که در کت من نمی گنجد. اما نمی دانم چه طور سیزده به در را می فهمند و به ان می گویند روز طبیعت؟

به تاریخ که نگاه می کنیم این مراسم هیچ پشتوانه ی تاریخی ندارد مگر یک داستان جعل شده.

ان طور که مردم می گویند قرار است در این روز نحسی را از خود دور کنند و ان را در دامان طبیعت رها کنند اگر از من میپرسید ان چیزی که طبیعت به خود میبیند الحق یک نحسی است و مطمائن باشید با ادای سیزده به در به روش مغولان ما تنها به مشکلات محیط زیستی کشور دامان میزنیم و البته که در طبیعت این نحسی دوباره به خود ما بر خواهد گشت.

می دانید هر سال در سیزده به در چند بطری ظرف و لیوان پلاستیکی در طبیعت جا گذاشته میشوند؟

می دانید چند درخت با اتش سوزی از بین میروند؟

میدانید چند حیوان شکار میشوند زیر ماشین می ایند می ترسند و یا خانه ی شان خراب میشود؟

من از شما خواهش میکنم بیاید لااقل شما که این متن را می خوانید فقط این چند کار را امسال انجام دهید:

1. زباله های تر و خشک خود را از دامان طبیعت جمع کنید و چیزهایی مثل پوست تخمه که دارای نمک زیاد است و پوست پرتغال را که دیر تجزیه میشود در طبیعت رها نکنید.

2. اگر حیوانی دیدید از دست زدن به ان جدا خودداری فرمایید زیرا هم برای شما خطر دارد هم ان حیوان و البته بچه ی اکثر حیوانات مثل روباه که برای شما جذاب هستند پس از تماس با دستان شما و گرفتن بوی بدن شما توسط پدر و مادرشان طرد میشوند.

3.نمی گویم اتش روشن نکنید اما از خاموش شدن ان اطمینان حاصل کنید.

4.هر چه خواستید سبزه گره بزنید این مورد ایراد که  ندارد هیچ لازم هم هست!

چیز بیش تری از شما نمی خواهیم جز اینکه لطفا با طبیعت دوست باشید.

/ 9 نظر / 20 بازدید
رعنا

سلام اره بخدا راس گفتین خداروشکر که ما خیلی به این رسم پایبند نیستیم پایبندم باشین به همون سبزه گره زدنش پا بندیم خانوادتن!!! راستی چرا سبزه گره زدن خوبه واقعا؟

حسین 071

با سلام باید عرض کنم داستان 13بدر به مغولان بر نمیگرده زمان هخامنشیان و زمان پادشاهی خشایارشا هست! در ضمن اینکه شما خیلی نگران طبیعتین جای تشکر و قدردانی داره ولی شما که نمیتونین با یه پست یه فرهنگ غلط رو از بین ببرین! به امید روزی که همه با طبیعت دوست باشن[گل]

رعنا

[متفکر] بله اینو میدونستم ! اها راجع بطور غیر مستقیم" حالا روش بحث نمیکنم به هر حال باشه اقلا غیر مستقیمم به طبیعت کمک کنه خوبه دیگههههع .[خنثی]

رعنا

نفرنفرمون جامعه رو میسازیم از حودمون شروع کنیم حتی اگه مسعول دولتی هم نباشیم مسعول ادم بودنمون هستیم که اصلا در ادیانمون هم طبیعت رو ربط دادن به انسان اصلا به عنوان یه انسان وقتی جایگاهمون طبیعته برای زندگی ما که چشم داریمو گوش و قرانمون میگه در برابرشون مسعولیم ایا در برابر زندگی فرزندان آینده ی سرزمینمون مسعول نیستیم ؟ جالبه چش نداریم ببینیم داداش کوچیکمون یا بچه هامون پاش به یه سنگ کوچیک بخوره اما هوا رو برای نفس کشیدنشون حروم میکنیم ..وای دیگه دارم از دست خودمون خسته میشم .

رعنا

نه خب اعتقادیه دیگه وبیانش کردین ولی این اعتقاد چه درست چه نادرست خیلی خوب تعبیر کردینش خیلی قشنگ بود .

مرضیه

سلام دوست عزیز، از طرفی رفتن به دامان طبیعت میتونه باعث توجه بیشتر انسانها به طبیعت بشه و دیدن زیباییهای اون آدمو به حفظ محیط زیستش علاقمند کنه، ماجرای سیزده به در هم که رسمی قدیمی بوده احتمالا رسم خوبی بوده چون انسانهای قدیم با طبیعت بیشتر انس داشته اند ماجراش تو داستان حضرت ابراهیم توی قرآن اومده ولی کلا انسان روز به روز از اهداف اصلی آفرینش داره دورتر میشه انگار،

زهرا

نه عدد 13 و نه هیچ عدد، حرف یا روزی نحس نیست، بلکه هر چه نحوست است در عمل بشر است. تاوقتی به دنبال این خرافات باشیم، روز اول فروردین ما نیز نحس است و برای بیرون رفتن از نحسی نیز باید از این افکار و رفتارهای زشت خودمان بیرون بیاییم. با سبزه در آب انداختن نحسی از انسان بیرون نمی رود.

محمد

سلام ایول عالیه حقیقت عالیه موفق باشید وقت کردی پیش ماه بیا